Nauka kołem się toczy
Wspaniałą formą rozwoju osobowości i szlifowania umiejętności zespołowych jest praca w kołach i organizacjach studenckich. Angażując się w projekty naukowe lub kulturalne, poczujesz ducha organizatora i satysfakcję, a przy tym będziesz się dobrze bawić. Zdobędziesz też doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Może koło naukowe?
Jeśli czujesz, że realizowany przez Ciebie program studiów to wciąż za mało i nosisz w sobie zapał do odkrywania ciekawych zagadnień naukowych, zapisz się do koła naukowego odpowiadającego twoim pasjom. Poznasz tam osoby o podobnych zainteresowaniach i wspólnie będziecie realizować ciekawe projekty (również te Twojego autorstwa).
Koło naukowe to organizacja zrzeszająca studentów, w obrębie szkoły wyższej, której celem jest działalność naukowa i samokształceniowa jej członków. Może do niego należeć każdy student danej uczelni. Działalność w kole naukowym to doskonały sposób na włączenie się w życie uczelni, ale też niepowtarzalna okazja, która może zaowocować lepszą oceną z zajęć i przyczynić się do uzyskania stypendium. Aby działać w kole naukowym wystarczy, że interesujesz się obszarem jego działania. Czym prędzej nawiąż kontakt z osobami, które są działaczami koła. Każdy nowy pasjonat jest na wagę złota! Pełny wykaz kół naukowych wraz z opisami i kontaktami najdziesz tutaj.
Może organizacja studencka?
Możesz dołączyć do podróżników, miłośników spływów kajakowych i wspinaczki... Jest i miejsce dla obdarzonych pięknym głosem i amatorów fotografii. Organizacji studenckich na PG jest wiele i tyleż samo profili działalności. Na pewno znajdziesz taką, która pozwoli Ci rozwijać Twoje zainteresowania albo odreagować od codziennej styczności z nauką.
Masz pomysł na własną organizację lub koło naukowe? Jeśli wśród istniejących zrzeszeń nie ma takiego, w którym możesz realizować swoje hobby, załóż coś nowego. Sprawdź, jak to zrobić.