Uczelnia przyjazna rodzicom | Politechnika Gdańska

Treść strony

Uczelnia przyjazna rodzicom

Uczelnia przyjazna rodzicom

Politechnika Gdańska rozwija inicjatywy, które mają na celu ułatwienie rodzicom pracującym lub studiującym na uczelni łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi.

Swoją działalność rozpoczęło przedszkole MegaMocni PG. Ponadto w 16 budynkach na terenie Kampusu zamontowanych zostało 21 stanowisk do przewijania dzieci i niemowląt. W trakcie realizacji są również inne rozwiązania dla rodziców i dzieci. W najbliższym czasie do użytku zostanie oddany pokój rodzinny oraz punkt do karmienia i przewijania dzieci.

Pokój rodzinny stanowi wydzieloną i przyjazną przestrzeń dla opiekunów z dziećmi, w której znalazło się miejsce do karmienia, podgrzania posiłku czy napoju, a także strefa higieniczna z przewijakiem i przestrzeń do odpoczynku. Pokój został wyposażony również w zabawki, maty oraz stolik i krzesełka dla dzieci.

Punkt do karmienia i przewijania dzieci stanowi prywatną i bezpieczną przestrzeń. W pomieszczeniu znajduje się niezbędne wyposażenie m.in. stanowisko do przewijania niemowląt, umywalka, wygodny fotel a także miejsce do podgrzania posiłku czy napoju.