Zrównoważony rozwój na majowym staff weeku PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-06

Zrównoważony rozwój na majowym staff weeku PG

staff week PG
zdjęcie: Krzysztof Krzempek, PG
W drugiej połowie maja, Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju PG miał przyjemność wzięcia udziału w staff weeku GREEN-BEING 2024 zorganizowanym przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PG i zaprezentowania, w jakich obszarach zrównoważony rozwój jest obecny na naszej uczelni.

Wydarzenie zgromadziło pracowników i gości z europejskich uczelni wyższych, dając możliwość wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk.

Podczas spotkania nasz zespół opowiedział m.in. o obszarach, w których zrównoważony rozwój jest obecny na naszej Uczelni, takich jak edukacja i badania naukowe, rozwój pracowników i ich dobrostan oraz zielony kampus. Zaprezentowano również, jak aktywność naukowców naszej uczelni przekłada się na liczbę publikacji dotyczącą poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (CZR).

Prezentacja obejmowała szeroki zakres działań Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju PG w zakresie implementacji CZR, od zadań realizowanych w ramach Planu Klimatycznego PG na lata 2022-2030, przez dołączenie naszej Uczelni do globalnej kampanii „Race to Zero”, po działania do zrealizowania w najbliższych miesiącach, takich jak Tydzień  Zrównoważonego Rozwoju PG, który odbędzie się w dniach 14-18 października br.