Jak wyjechać? Krok po kroku. | Politechnika Gdańska

Jak wyjechać? Krok po kroku.

Procedura wyjazdowa

I etap - złożenie wniosku do oceny formalnej i merytorycznej:

1. wnioskodawca wypełnia w systemie Moja PG > Granty wniosek o wyjazd,
2. Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) ma 5 dni roboczych na weryfikację formalną wniosku,
3. w przypadku niezaakceptowania wniosku, wnioskodawca otrzymuje maila z informacja o konieczności poprawienia wniosku,
4. w przypadku zaakceptowania wniosku CWM przesyła dokument do Rady Centrum właściwego POB (Priorytetowe Obszary Badawcze),
5. Rada Centrum POB ma 20 dni roboczych na weryfikację merytoryczną wniosku,
6. po rozpatrzeniu wniosku przez Radę Centrum POB dokument jest przekazywany do decyzji Rektora,
7. pisemna decyzja Rektora wraz z dwoma egzemplarzami dokumentu „Przyjęcie projektu do realizacji” jest przekazywana wnioskodawcy,
8. jeden egzemplarz dokumentu "Przyjęcie projektu do realizacji" podpisany przez wnioskodawcę oraz właściwego dziekana wnioskodawca dostarcza do CWM (oryginał),
9. jednostka finansowa na wydziale otwiera projekt w TECIE, a wniosek o otwarcie projektu przesyła do Działu Projektów IDUB.

II etap - złożenie wniosku na platformie Moja PG:

1.po otwarciu projektu w TECIE, wnioskodawca wypełnia wniosek w systemie Moja PG > Wyjazdy: "Podróż służbowa/wyjazd zagraniczny". Na co prosimy zwrócić uwagę przy wypełnianiu wniosku w systemie Moja PG:
- w pozycji "Cel wyjazdu" należy wpisać: wyjazd w ramach Programu IDUB Europium,
- wszystkie kwoty we wniosku muszą być wpisane w PLN (i również w PLN wnioskodawca otrzyma środki);
2. po zaakceptowaniu wniosku na Moja PG przez upoważnione osoby (dziekana i rektora), formalnościami wyjazdowymi zajmuje się sam wnioskodawca i osoby odpowiedzialne na danym wydziale za organizowanie podróży służbowych pracowników.

W trakcie pobytu

Uczestnik program jest zobowiązany do realizacji projektu zgodnie z zaakceptowanym wnioskiem.

Rozliczenie wyjazdu

W terminie 15 dni roboczych od daty powrotu pracownik uzupełnia w systemie Moja PG > Granty sprawozdanie zawierające opis efektu stażu i jego wpływ na realizację celów Programu IDUB. Elementem sprawozdania jest zestawienie poniesionych kosztów w stosunku do kosztów planowanych. Sprawozdanie musi zaopiniować dziekan właściwego wydziału. Następnie sprawozdanie jest sprawdzane przez CWM i Radę właściwego Centrum POB (Priorytetowych Obszarów Badawczych).