SSPG | Politechnika Gdańska

Treść strony

SSPG

SSPG

Cześć Pierwszaki! 

Zaczynacie właśnie najlepszą przygodę swojego życia – studia. Przed Wami piękne lata poznawania przyjaciół, poszerzania horyzontów, odkrywania świata nauki i poszerzania wiedzy. Pamiętajcie, wszyscy należymy do Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej i tworzymy naszą studencką kulturę. Korzystajcie z tego czasu na maksa! Dzięki Samodzielnikowi poznacie wszystkie najważniejsze informacje nt. studiów. Przejrzyjcie go dokładnie, a w razie pytań nie bójcie się szukać pomocy. Jako Samorząd działamy dla Was nie tylko organizując wydarzenia kulturalne, lecz również pomagając Wam w codziennych wyzwaniach. Znajdziecie nas na naszych mediach społecznościowych (szukajcie po nazwie SSPG) oraz w pokoju 215 budynku Bratniak! 

Do zobaczenia na kampusie
Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej

 

Samorząd Studentów PG

Jest jedynym, ustawowym przedstawicielem wszystkich studentów na naszej Uczelni. Zajmuje się animowaniem czasu, rozpowszechnianiem kultury studenckiej, czy organizowaniem akcji charytatywnych. Stoi również na straży praw studentów i zajmuje się sprawami socjalnymi. SSPG odpowiedzialny jest za takie wydarzenia, jak:

  • Technikalia - festiwal muzyki i kultury studenckiej,
  • Adapciak - obóz adaptacyjny dla nowo przyjętych studentów,
  • Tydzień Kultury - inicjatywa promująca kulturę wyższą wśród studentów
  • Juwenalia Gdańskie (we współpracy z innymi uczelniami).

Rzecznik Praw Studenta

Wraz z Samorządem, Rzecznik Praw Studenta stoi na straży praw wszystkich studentów PG. Możesz napisać do Rzecznika w każdej kwestii: problemów z zaliczeniem przedmiotu, niezrozumieniem zasad zaliczenia przedmiotu, a także z prośbą o wsparcie czy poradę (mail: rps@sspg.pl)