Zgłoś swój pomysł w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-11

Zgłoś swój pomysł w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego PG

Budżet Obywatelski PG
Rozpoczynamy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego PG. W tym roku do rozdysponowania jest aż 600 tysięcy złotych, dzięki którym zrealizowane zostaną projekty zaproponowane przez pracowników oraz studentów.

Budżety obywatelskie to forma wyjątkowych konsultacji społecznych. Nasza uczelnia jako pierwsza szkoła wyższa w Polsce podjęła tego typu inicjatywę, a w tym roku odbędzie się ona już po raz ósmy.

W tym roku do wykorzystania jest aż 600 tysięcy złotych, w podziale na projekty pracownicze (420 tysięcy zł) i studenckie (180 tysięcy zł).

Środki te można przeznaczyć na rozmaite realizacje, przy czym zgodnie z regulaminem akcji co najmniej jeden z wybranych pomysłów musi wpisywać się w realizację celów zdefiniowanych w Planie Klimatycznym PG.

Zgodnie z jego zapisami uczelnia podejmować będzie m.in. działania związane ze zmniejszeniem emisji CO2, ograniczeniem wytwarzania odpadów, wykorzystaniem zasobów naturalnych i energii czy też rozwojem terenów zielonych i bioróżnorodności na terenie kampusu.

Strefy relaksu, nasadzenia drzew owocowych, dystrybutory wody, łąki kwiatowe czy instalacje fotowoltaiczne. To niektóre ze zwycięskich projektów spójnych z Planem Klimatycznym PG, które w poprzednich latach społeczność naszej Uczelni wybrała do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mapa zrealizowanych projektów znajduje się tu.

W przypadku każdego z nich wszystko zaczęło się od pomysłu.

Szczegółowe informacje o Budżecie Obywatelskim PG znajdziesz na stronie.