„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 6 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-11

„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 6

szaro-czerwona grafika z logiem TOK FM i napisem NAUKA PRAKTYCZNA podcast Karoliny Głowackiej
W ramach cyklu popularnonaukowego „Nauka Praktyczna” w radiu TOK FM, w środy tuż po godz. 21.00 redaktor Karolina Głowacka rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. 13 października w studiu gościć będzie prof. Maria Gazda, a tematem rozmowy będą materiały przyszłości.

Jak projektuje się i produkuje materiały? Jakie ich cechy są szczególnie pożądane? Jak tworzy się materiały w skali nano? O materiałach przyszłości w najbliższą środę w studiu radia TOK FM opowiadać będzie prof. Maria Gazda z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Materiałów Przyszłości PG.

Gośćmi audycji „Nauka Praktyczna” byli dotychczas: dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni (sztuczna inteligencja), dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni (inteligentne środowiska), prof. Andrzej Czyżewski i dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. uczelni (cybermedycyna), prof. Piotr Jasiński (magazynowanie energii), prof. Magdalena Gajewska (zmniejszanie antropopresji).

Odcinki audycji w formie podcastu dostępne są na stronie tokfm.pl.

Odcinek 1 Odcinek 2 Odcinek 3 Odcinek 4 Odcinek 5

W ramach cyklu „Nauka Praktyczna", przez osiem kolejnych śród Karolina Głowacka rozmawiać będzie z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo-wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMedCentrum EkoTechCentrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii CyfrowychCentrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.

76 wyświetleń