Warsztaty z mediacji dla pracowników administracyjnych | Politechnika Gdańska

Treść strony

Warsztaty z mediacji dla pracowników administracyjnych

Na tak dużej uczelni, jaką jest Politechnika Gdańska naprawdę trudno, aby nie dochodziło do konfliktów pomiędzy studentami i pracownikami albo samymi pracownikami. W gąszczu przepisów, regulaminów i procedur czasami zapominamy, że po drugiej stronie stoi człowiek, którymu możemy postarać się pomóc🙏. Szczególną rolę mają tu do odegrania pracownicy administracji, którzy w takich trudnych sytuacjach są często na pierwszej linii frontu i jako pierwsi mogą zareagować, kiedy dochodzi do sporu pomiędzy np. studentem i pracownikiem. 

Chcąc pomóc Wam, pracownikom administracji w codziennej pracy zapraszamy na warsztaty z mediacji, po których (mamy nadzieję) będziecie wiedzieć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, również takich, w których znaczenie ma kontekst międzykulturowy🌎. Jeżeli uczestniczyliście w organizowanych przez nas wcześniej warsztatach z kompetencji międzykulturowych, warsztaty z mediacji będą świetnym uzupełnieniem Waszej wiedzy.  


Zapisy

Najbliższy nabór będzie prowadzony od 13 marca do 7 kwietnia poprzez formularz online, który opublikujemy na tej podstronie. Z góry uprzedzamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Przed zapisaniem się prosimy przeczytać regulamin udziału w projekcie oraz zapoznać się z dokumentami, które jako uczestnicy wydarzeń będziecie musieli wypełnić i podpisać. I pamiętajcie proszę - jeśli z jakiś powodów będziecie musieli zrezygnować z udziału w zajęciach, napiszcie do nas na wellbeing@pg.edu.pl  (może ktoś inny skorzysta z tego miejsca🙂). 


Kiedy będą się odbywać warsztaty?

Zapisując się na zajęcia wybierasz jedną z dwóch grup. Terminy warsztatów poszczególnych grup:
- grupa III: środa, 19 kwietnia oraz czwartek, 20 kwietnia w godzinach 9:00-13:00
- grupa IV: środa, 26 kwietnia oraz czwartek, 27 kwietnia w godzinach 9:00-13:00


Gdzie będą się odbywać warsztaty?

Warsztaty odbędą się na terenie PG - dokładne miejsce potwierdzimy wkrótce. Na pewno zapewnimy drobny catering😉🥗.


Kto może zapisać się na warsztaty?

Na zajęcia zapraszamy pracowników administracji z wydziałów i jednostek, szczególnie (ale nie tylko) osoby bezpośrednio zaangażowane w obsługę studentów zagranicznych🌎, czyli np. pracowników dziekanatów, Działu Spraw Studenckich, w tym Osiedla Studenckiego, Działu Ochrony Mienia, Biura Karier, Centrum Sportu Akademickiego, Biblioteki Głównej itp.