Mindfulness dla studentów i pracowników | Politechnika Gdańska

Treść strony

Mindfulness dla studentów i pracowników

Na co dzień jesteśmy zabiegani🏃‍♀🏃. Pędzimy na zajęcia, do pracy, robimy projekty. Żałujemy, że doba nie jest dłuższa⏰, zarywamy weekendy📅. Przez takie tempo życia nie umiemy się już zrelaksować, mamy coraz mniejszą odporność na stres, coraz niższą samoocenę. Po prostu czujemy się ze sobą źle. Czas to zmienić. 

Zapraszamy na trening mindfulness (uważności), który jest świetnym sposobem na odstresowanie się i wyciszenie. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliście medytacji (i może nawet nie jesteście przekonani do takich praktyk) potraktujcie nasze zajęcia jako po prostu chwilę relaksu dla siebie. Takie mentalne spa😉.


Zapisy

Zapisy zakończone - nie planujemy więcej naborów. 


Kiedy będą się odbywać zajęcia?

Zajęcia dla grupy polskojęzycznej będą odbywać się w następujących terminach: czwartek, 6 kwietnia i piątek, 21 kwietnia w godzinach 17:00-18:30. 
 

Gdzie będą się odbywać zajęcia?

Na zajęcia mindfulness zapraszamy do sali sportowej w budynku PG na Sobieskiego 18 (sprawdź na mapie). Kto z Was jeszcze tam nie był, będzie okazja😉. Wejście do sali będzie oznakowane - szukajcie tabliczek informacyjnych. 


Co trzeba zabrać ze sobą na zajęcia?

Pamiętajcie o:
1. wygodnym stroju sportowym (mindfulness praktykuje się bez butów, ale na salę sportową możecie wejść albo w obuwiu sportowym z niebrudzącą podeszwą albo w samych skarpetkach),
2. własnej macie (albo kocu) do siedzenia. 
Aha - zapewnimy wodę do picia, ale warto zabrać ze sobą swoją wielorazową butelkę (bądźmy eko☘). 


Joga a mindfulness

Jeżeli zastanawiacie się, jaka jest różnica między jogą a mindfulness to już wyjaśniamy - joga to poza ćwiczeniami oddechowymi również po prostu ćwiczenia fizyczne (trudniejsze i łatwiejsze). Mindfulness to bardziej forma medytacji, w trakcie której siedzimy/leżymy. Jeżeli czujecie, że joga to może dla Was ciut za dużo to zapraszamy na trening mindfulness (choć zachęcamy do zapisu na jedne i drugie zajęcia😉). 


Kto może się zapisać się na zajęcia?

Zajęcia są skierowane głównie do studentów zagranicznych, ale serdecznie zapraszamy również pozostałych studentów i pracowników uczelni😉.