Wielki sukces – Justyna Szostak wybrana do Zarządu CESAER | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-20

Wielki sukces – Justyna Szostak wybrana do Zarządu CESAER

Justyna Szostak
Dr inż. Justyna Szostak z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Dr inż. Justyna Szostak z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, przewodnicząca Komisji Internacjonalizacji i pełnomocnik dziekana ds. internacjonalizacji została wybrana do Zarządu CESAER – organizacji zrzeszającej wiodące wyższe szkoły techniczne w Europie.

W trakcie trzydziestego szóstego zwyczajnego Zgromadzenia Walnego CESAER, którego gospodarzem było w tym roku Technische Universität Dresden, wybrano nowych członków Zarządu na lata 2023-2025. Wśród nich:

  • Toril Hernes (Prorektor ds. Innowacji, Norwegian University of Science and Technology)
  • Karine Samuel (Wiceprezes ds. Międzynarodowych, Université Grenoble Alpes)
  • Justynę Szostak (Przewodnicząca Komisji ds. Umiędzynarodowienia, Politechnika Gdańska)

Tym samym CESAER zwiększył parytet płci we władzach organizacji.

Dr inż. Justyna Szostak: - Akademia to nie tylko miejsce nauki i edukacji, ale także środowisko kształtujące młodych ludzi, społeczeństwa, rozwój technologiczny i otaczający nas świat. Jest to więc dla mnie wielka szansa i zaszczyt, że zostałam wybrana do Zarządu CESAER, aby przyczynić się do kształtowania naszego stowarzyszenia.

CESAER jest organizacją non-profit założoną w 1990 roku. Obecnie zrzesza 57 wiodących europejskich uczelni technicznych kładących silny naciski na naukę i technologię z 26 krajów. Organizacja skupia ponad milion studentów i prawie 100 tysięcy kadry akademickiej. CESAER jest też uznaną organizacją, która ściśle współpracuje z wieloma instytucjami UE, zwłaszcza z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą Europejską. Realizuje wiele projektów finansowanych przez UE oraz w ramach europejskich funduszy badawczych. Więcej o CESAER: www.cesaer.org


Politechnika Gdańska jest członkiem stowarzyszenia CESAER od 2015 roku. Jest to trzecia uczelnia w Polsce, obok Politechniki Warszawskiej i Poznańskiej, która dołączyła do tego grona. O przyjęciu do CESAER decydują m.in. wizja i strategia uczelni, finanse, w tym aspekt finansowania z przemysłu, współpraca z otoczeniem gospodarczym, innymi uczelniami oraz absolwentami, ścieżki kariery pracowników, dorobek naukowy i liczba publikacji, a także organizacja programów studiów inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich.

64 wyświetleń