Szkoła letnia na PG - zapisy do 12 czerwca | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-30

Szkoła letnia na PG - zapisy do 12 czerwca

fizyka
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej zaprasza studentów i doktorantów do udziału w szkole letniej "Multiscale Methods", organizowanej w ramach projektu ScienceApp. Zgłoszenia można wysyłać do 12 czerwca. 

Szkoła letnia jest skierowana do studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, a jej ukończenie potwierdzane jest wydaniem certyfikatu, z uwzględnieniem zakresu merytorycznego zajęć, uzyskanych kompetencji oraz punktów ECTS.


Program

W ramach szkoły letniej Multiscale Methods odbędą się kursy wprowadzające do modelowania molekularnego, chemii obliczeniowej i teorii rozpraszania, uzupełnione wykładami dotyczącymi symulacji Monte Carlo, fizyki pozytonium i jego zastosowań biomedycznych. Studenci będą mieli również okazję zapoznać się z historią i kulturą Polski. Szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia


Harmonogram

Szkoła będzie prowadzona w trybie hybrydowym tzn. trzy tygodnie (3 - 21 lipca) odbędą się w formie szkoleń online (10 godzin tygodniowo) i jeden tydzień (24 - 28 lipca) stacjonarnie na kampusie PG w Gdańsku. Wszystkie wykłady będą nagrywane. Istnieje również możliwość uczestnictwa w szkole letniej tylko online (bez konieczności udziału w zajęciach stacjonarnych na kampusie PG). Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia


Koszty

Udział w szkole letniej jest bezpłatny, natomiast zakwaterowanie oraz wyżywienie pozostaje w gestii uczestników. Dla studentów spoza Polski przewidziano ograniczoną liczbę stypendiów na wsparcie ich podróży i pobytu. Tanie noclegi w domach studenckich PG, znajdujących się w bliskiej odległości od kampusu uczelni można zarezerwować korzystając z informacji zamieszczonych na tej stronie internetowej. Zalecamy dokonanie wczesnej rezerwacji.


Rejestracja

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na to wydarzenie. Termin rejestracji upływa 12 czerwca. Prosimy o uważne przeczytanie regulaminu przed rejestracją.


Projekt ScienceApp prowadzony jest w ramach programu SPINNAKER - Intensywne Programy Międzynarodowe, organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), finansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie Szkolnictwa Wyższego). Budżet projektu wynosi 726 900,00 zł. ScienceApp ma na celu przyciągnięcie utalentowanych międzynarodowych studentów i młodych naukowców do Politechniki Gdańskiej. 

92 wyświetleń