Przed przyjazdem - ogólne zasady | Politechnika Gdańska

Treść strony

Przed przyjazdem - ogólne zasady

Czy wiesz, że obecnie na Politechnice Gdańskiej w ramach programu Erasmus+ studiuje prawie 200 studentów zagranicznych z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Belgii, Turcji i wielu innych krajów? Dołącz do nich i spędź część swoich studiów na jednej z najlepszych uczelni techniczych w Polsce (i do tego znajdującej się w pięknym, nadmorskim Gdańsku). 

 

Terminy rekrutacji

Terminy rejestracji dla studentów, którzy chcieliby przyjechać na PG w ramach programu Erasmus+, są co roku takie same:

  • do 30 czerwca (na semestr zimowy rozpoczynający się w październiku lub na cały rok akademicki)
  • do 15 grudnia (na semestr letni rozpoczynający się w lutym)


Rejestracja

Studenci zainteresowani studiami na PG w ramach programu Erasmus+ muszą zarejestrować się przez wewnętrzną platformę internetową Moja PG. Wszystkie dokumenty rekrutacyjne należy przesłać wyłącznie za pośrednictwem platformy Moja PG.


Co można studiować na PG?

Politechnika Gdańska oferuje 41 programów prowadzonych w języku polskim oraz 19 programów prowadzonych w języku angielskim. Sprawdź naszą ofertę:

studia I stopnia w języku polskim                studia II stopnia w języku polskim                 

studia I stopnia w języku angielskim         studia II stopnia w języku angielskim 
   

Osoby do kontaktu

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji na studia w ramach programu Erasmus+ można kierować do Atoosy Bahrani z Działu Współpracy Międzynarodowej (erasmus@pg.edu.pl). Już po przyjęciu do Politechnikę Gdańską Twoją główną osobą do kontaktu będzie Koordynator Wydziałowy programu Erasmus+, który pomoże Ci m.in. w kwestiach związanych z programem studiów itp. (sprawdź listę koordynatorów). Studentów, którzy zostali przyjęci na studia na PG zachęcamy również do kontaktu z Erasmus Students Network Gdańsk - studenci z ESN chętnie pomogą Ci we wszystkich kwestiach związanych z organizacją życia w Gdańsku.


Akademiki

Kandydaci na studia w ramach programu Erasmus+ mogą również ubiegać się o miejsce w akademiku. Niestety nie mamy wystarczającej liczby miejsc dla wszystkich zainteresowanych studentów, dlatego miejsca są przyznawane na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Pamiętaj, aby na etapie rekrutacji zaznaczyć, że jesteś zainteresowany pokojem w akademiku. 


Program Mentorski

Każdemu studentowi rozpoczynającemu na PG studia w ramach programu Erasmus+ przydzielany jest mentor. Mentor - czyli? Mentor to student-wolontariusz, który pomaga nowym studentom zorganizować pobyt w Gdańsku. Mentor skontaktuje się z Tobą mailowo jeszcze przed Twoim przyjazdem. Może odebrać Cię z lotniska/dworca, pomóc zameldować się w akademiku (jeśli dostaniesz miejsce), wybrać się na pierwsze zakupy itp. W razie potrzeby pomoże Ci też uporządkować dokumenty, zorganizuje wizytę u lekarza itp. Program Mentorski jest koordynowany przez Erasmus Student Network Gdańsk.