Przed przyjazdem. Ogólne zasady. | Politechnika Gdańska

Przed przyjazdem. Ogólne zasady.

Co możesz studiować na Politechnice Gdańskiej?

Politechnika Gdańska oferuje 19 programów prowadzonych w języku angielskim. Sprawdź programy i punkty ECTS:

studia I stopnia (ang)      studia II stopnia (ang)

Jesteś zainteresowany kierunkami w języku polskim - sprawdź listę kierunków: studia I stopnia (pl) / studia II stopnia (pl)

Terminy rejestracji online dla studentów Erasmus+ są co roku takie same:
- 30 czerwca (semestr zimowy lub cały rok akademicki)
- 15 grudnia (semestr letni)

Rejestracja

Studenci muszą zarejestrować się za pośrednictwem platformy Moja PG (Moja PG to wewnętrzna platforma dla studentów PG). Wszystkie dokumenty należy przesłać za pośrednictwem platformy Moja PG.

Osoby do kontaktu

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji można kierować do Pani Pauliny Szumery z Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej (paulina.szumera@pg.edu.pl). Po przyjęciu na PG, osobą do kontaktu dla studentów jest Koordynator Wydziałowy Programu Erasmus+, który może pomóc w programach studiów itp. Kontaktujesz się również z Erasmus Students Network Gdańsk - studenci z ESN chętnie pomogą Ci we wszystkich kwestiach związanych z organizacją życia w Gdańska.

Akademiki

Możesz również ubiegać się o miejsce w akademiku. Niestety nie mamy wystarczającej liczby miejsc dla wszystkich zainteresowanych studentów. Dlatego miejsca będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Pamiętaj, aby jak najszybciej wysłać swoją aplikację.

Program mentorski

Każdy student Erasmusa będzie miał przydzielonego mentora. Mentor to student - wolontariusz, który pomaga w zorganizowaniu praktycznych aspektów pobytu w Gdańsku, szczególnie na samym początku. Powinien skontaktować się z Tobą mailowo przed przyjazdem. Może odebrać Cię z lotniska/dworca, pomóc w zameldowaniu się w akademiku (jeśli otrzymasz miejsce), udać się na pierwsze zakupy itp. W razie potrzeby mentor może pomóc Ci załatwić sprawę dokumenty, wizyta u lekarza itp. Programem Mentor zarządza Erasmus Student Network Gdańsk.