ENHANCE zaprasza - kurs "Etyka w AI" (zapisy do 10 marca) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-06

ENHANCE zaprasza - kurs "Etyka w AI" (zapisy do 10 marca)

AI kurs
TU Berlin zaprasza studentów studiów magisterskich oraz doktorantów do udziału w interdyscyplinarnym, hybrydowym kursie pt. "Ethics and Epistemology of AI", który rozpocznie się 17 kwietnia. Zapisy trwają do 10 marca. Na część stacjonarną kursu można otrzymać dofinansowanie z programu Erasmus+. 

Kurs "Ethics and Epistemology of AI" powstał we współpracy Wydziałów Informatyki, Nauk Technicznych oraz Filozofii Technologii TU Berlin. Jego uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy na temat kwestii znajdujących się na styku technologii i etyki. Następnie będą ją mogli wykorzystać w pracach zespołowych przy projektach dotyczących aktualnych wyzwań związanych z wykorzystaniem technologii AI w różnych dziedzinach (np. budowaniu relacji społecznych). 

 
Organizator

Tu Berlin (oficjalna strona internetowa uczelni: www.tu.berlin)


Miejsce

Część stacjonarna kursu odbędzie się na TU Berlin 


Termin

Kurs składa się z zajęć prowadzonych online i stacjonarnie na TU Berlin:

  • 17 kwietnia (online): wprowadzenie do kursu
  • 29 kwietnia-3 maja (stacjonarnie na TU Berlin): warsztaty, konferencja, prezentacje prac zespołów
  • 8 maja-5 czerwca (online): konsultacje 
  • 12 czerwca (online): prezentacja plakatów (poster session)

Kto może wziąć udział?

Studenci studiów magisterskich oraz doktoranci (bez względu na kierunek studiów - udział w kursie nie wymaga wiedzy i umiejętności programowania). 


Program

Program kursu zakłada część teoretyczną (wykłady prowadzone przez kadrę dydaktyczną TU Berlin) oraz praktyczną (pracę w grupach nad projektami związanymi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji; każda grupa będzie musiała wykonać projekt i zaprezentować go następnie w formie poster session). 


W jakim języku będą zajęcia?

Ponieważ w kursie wezmą udział studenci z różnych krajów wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. 


Punkty ECTS

Za ukończenie kursu student/doktorant może uzyskać 6 punktów ECTS. 


Ile to kosztuje?

Sam udział w kursie jest bezpłatny, ale uczestnik musi pokryć koszty związane z udziałem w części stacjonarnej kursu w Berlinie, czyli: podróż, zakwaterowanie, wyżywienie itd. Na wyjazd można otrzymać z Politechniki Gdańskiej stypendium z programu Erasmus+ w wysokości 70 euro dziennie (na zajęcia stacjonarne w Berlinie, czyli 5 dni x 70 euro dziennie = 350 euro stypendium). 


Jak się zarejestrować? 

Studenci/doktoranci zainteresowani udziałem w kursie muszą wysłać swoje zgłoszenia na adres mailowy j.moser@tu-berlin.de. W zgłoszeniu należy napisać: imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz kierunek i stopień studiów. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 marca. Studenci/doktoranci, którzy zostaną przyjęci do udziału w kursie będą następnie musieli przejść na Politechnice Gdańskiej procedurę wyjazdu w ramach programu Erasmus+ (tylko wtedy otrzymają stypendium). 


Więcej informacji 

Więcej informacji o kursie można znaleźć na stronie internetowej www.tu.berlin oraz pod adresem mailowym j.moser@tu-berlin.de
W przypadku pytań dotyczących samego stypendium na wyjazd z programu Erasmus+ prosimy o kontakt z Centrum Współpracy Międzynarodowej: 

Justyna Ksionek
(WArch, WChem, WETI, WEiA)
tel. +48 58 347 17 80
justyna.ksionek@pg.edu.pl

Rong Li
wyjazdy (studia i praktyki)
(WZiE, WIMiO, WFTiMS, WILiŚ)
tel. +48 58 347 16 44
rong.li@pg.edu.pl

 

Udział studentów/doktorantów Politechniki Gdańskiej w tym wydarzeniu jest możliwy dzięki temu, że nasza uczelnia należy do Sojuszu ENHANCE. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pg.edu.pl/international. Możesz też do nas napisać na adres enhance@pg.edu.pl

180 wyświetleń