Jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi zgodny z wytycznymi konkursów grantowych NCN? | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-08

mężczyzna pracujący na tablecie z filiżanką kawy

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium poświęconemu danym badawczym oraz przygotowaniu planu zarządzania nimi, stanowiącego obligatoryjny element wniosków o grant w konkursach organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Szkolenie, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2022 r. w godzinach 1000-1130, poprowadzą: Magdalena Szuflita-Żurawska oraz Piotr Krajewski z Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Biblioteki Politechniki Gdańskiej.

Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W dniu szkolenia prosimy o skorzystanie z poniższego linku do aplikacji Teams:
Dołącz do spotkania

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące kwestie:

• dane badawcze: definicja, rodzaje, rola w obiegu informacji naukowej, repozytoria danych badawczych
  • obowiązujące regulacje: zasady FAIR, przepisy prawa, wymogi instytucji finansujących badania naukowe
  • plany zarządzania w konkursach NCN: ogólne założenia, omówienie poszczególnych punktów, przedstawienie przykładowego planu
  • proces deponowania danych badawczych w repozytorium na przykładzie portalu MOST Wiedzy