Jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi zgodny z wytycznymi konkursów grantowych NCN? | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-04

mężczyzna pracujący na tablecie z filiżanką kawy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium poświęconemu danym badawczym oraz przygotowaniu planu zarządzania nimi stanowiącego obligatoryjny element wniosków o grant w konkursach organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Szkolenie, które odbędzie się w dniu 08.11.2022 r. w godz. 1000-1130, poprowadzą Magdalena Szuflita-Żurawska oraz Piotr Krajewski z Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Biblioteki Politechniki Gdańskiej. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W dniu szkolenia prosimy o skorzystanie z poniższego linku do aplikacji Teams:
Dołącz do spotkania

Plan Szkolenia:

1. Wstęp:
    • Co to są dane badawcze
    • Czemu zarządzanie danymi badawczymi jest ważne?
    • Rola otwartych repozytoriów danych badawczych
  2. Najczęściej spotykane rodzaje danych badawczych
  3. Jakie obowiązki ciążą na twórcach; dobre praktyki; zasady FAIR
  4. Omówienie przykładowego planu zarządzania danymi realizowanego na Politechnice Gdańskiej