Rekrutacja dodatkowa na studia magisterskie na WETI? Wybierz specjalność! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-18

Rekrutacja dodatkowa na studia magisterskie na WETI? Wybierz specjalność!

Chcesz studiować na ETI? Wybierz specjalność!

Droga Kandydatko/Drogi Kandydacie!

Wypełnij i podpisz deklarację wyboru specjalności do dnia 25.02.2024 r. (niedziela), a następnie załącz jej skan do systemu elektronicznej rekrutacji - bez tego zostaniesz przydzielona/przydzielony na losową specjalność w ramach kierunku, na który się dostaniesz.

Deklaracja wyboru specjalności do pobrania (pdf, 563.92kB)

Jeśli w procesie rekrutacji na studia II stopnia wybrałaś/wybrałeś którykolwiek z kierunków na WETI - zapoznaj się z listą specjalności oferowaną w ramach każdego z nich.

Informacje dotyczące kierunków oraz przedmiotów realizowanych na poszczególnych specjalnościach/torach znajdują się na stronach:

Kierunek: Automatyka, cybernetyka i robotyka (w j. polskim)

Zajęcia prowadzone są w ramach torów. Do wyboru są tory:

• T3
  • T5
  • T9
  • T10
  • T12

Informacje dotyczące przedmiotów realizowanych na poszczególnych torach znajdują się w Katalogu Informacyjnym ECTS.

Na torach prowadzonych w języku polskim specjalnością uzupełniającą dla wszystkich torów są „Systemy wbudowane”.

Kierunek: Automatyka, cybernetyka i robotyka (w j. angielskim)

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim w ramach jednego z wymienionych wyżej torów - utworzona w  procesie rekrutacji grupa będzie decydowała o wyborze toru i przedmiotów obieralnych po rozpoczęciu semestru.

Elektronika i telekomunikacja (w j. polskim)

Zajęcia prowadzone są w ramach specjalności zestawionych w pary, gdzie pierwsza ze specjalności jest podstawowa, a druga uzupełniająca - program realizowany w ramach takiej pary opiera się głównie na przedmiotach specjalności podstawowej oraz na części materiału ze specjalności uzupełniającej. Do wyboru są następujące specjalności:

• Inżynieria komunikacji bezprzewodowej + Systemy wbudowane czasu rzeczywistego
  • Systemy mikroelektroniczne + Inżynieria komunikacji bezprzewodowej
  • Komputerowe systemy elektroniczne + Optoelektronika
  • Optoelektronika + Komputerowe systemy elektroniczne
  • Inżynieria dźwięku i obrazu + Systemy wbudowane czasu rzeczywistego
  • Systemy wbudowane czasu rzeczywistego + Inżynieria dźwięku i obrazu
  • Systemy i sieci radiokomunikacyjne + Sieci i systemy teleinformacyjne
  • Systemy i sieci teleinformacyjne + Sieci komputerowe

Do wyboru jest również alternatywna specjalność uzupełniająca, którą kandydaci mogą wskazać jako preferowaną, zamiast specjalności uzupełniającej przypisanej "na sztywno". Dodatkową specjalnością uzupełniającą jest specjalność „Systemy wbudowane”.

Zatem przykładowo specjalność podstawowa „Komputerowe systemy elektroniczne” może być wybrana w 2 wariantach:

1. Komputerowe systemy elektroniczne + Optoelektronika
  2. Komputerowe systemy elektroniczne + Systemy wbudowane

Elektronika i telekomunikacja (w języku angielskim)
Do wyboru są 2 specjalności podstawowe prowadzone w języku angielskim:
  • Computer electronic systems
  • Radio communication systems & networks

W przypadku kierunku prowadzonego w języku angielskim specjalności podstawowe nie mają przypisanych specjalności uzupełniających – zamiast tego utworzona w  procesie rekrutacji grupa będzie decydowała o wyborze przedmiotów obieralnych (z określonej puli przedmiotów prowadzonych w języku angielskim) po rozpoczęciu semestru.

Inżynieria biomedyczna
W przypadku Inżynierii biomedycznej wybiera się jedną z czterech specjalności:
  • Chemia w medycynie (prowadzona na Wydziale Chemicznym)
  • Elektronika w medycynie (prowadzona na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki)
  • Fizyka medyczna (prowadzona na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej)
  • Sztuczna inteligencja (prowadzona na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki)  - limit miejsc na tę specjalność został wyczerpany

Technologie kosmiczne i satelitarne (w języku polskim)
Zajęcia prowadzone są w ramach specjalności „Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej”.

1950 wyświetleń