Dziś 24.07.2024 r. - ostatni dzień na złożenie dokumentów na Uczelni | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-24

Dziś 24.07.2024 r. - ostatni dzień na złożenie dokumentów na Uczelni

Droga Kandydatko, Drogi Kandydacie,

W dniu dzisiejszym 24.07.2024 r. (środa) mija ostatni termin na złożenie/dostarczenie wymaganych dokumentów na Politechnice Gdańskiej na studia I oraz II stopnia.

• Jakie dokumenty należy złożyć?

Komplet dokumentów powinien zawierać:

1. oryginał świadectwa dojrzałości wraz z ewentualnym aneksem do świadectwa (do wglądu)
  2. kserokopię świadectwa dojrzałości wraz z ewentualnym aneksem do świadectwa
  3. oryginał dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe/dyplomu zawodowego, jeśli ukończyłeś/aś Technikum (do wglądu)
  4. kserokopię dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe/dyplomu zawodowego, jeśli ukończyłeś/aś Technikum

Więcej informacji.

• Ile dokumentów należy złożyć?

Składa się jeden komplet dokumentów na jeden kierunek i jeden Wydział - przed przyjazdem na Uczelnię sprawdź godziny dyżurów poszczególnych Komisji Rekrutacyjnych.

• Gdzie złożyć dokumenty?
  1. Jeśli posiadasz maturę polską (nową, starą) lub maturę IB/EB - to jeden komplet dokumentów należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej jednego Wydziału, na którym jest prowadzony kierunek, ustawiony najwyżej na liście wybranych przez Ciebie kierunków, przy którym widzisz status „złóż dokumenty, masz szansę zostać przyjęty” lub „złóż dokumenty, masz pewność zostać przyjęty”

2. Jeśli posiadasz maturę zagraniczną oraz obywatelstwo polskie, to dokumenty składasz w Centrum Rekrutacyjnym (sprawdź godziny dyżurów).
  • W jakich godzinach można składać dokumenty?

Dokumenty należy złożyć zgodnie z terminarzem rekrutacyjnym do dnia 24.07.2024 r. - przed przyjazdem na Uczelnię sprawdź godziny dyżurów poszczególnych Komisji Rekrutacyjnych.

• Czy dokumenty można wysłać pocztą?

Możliwość wysłania kopii dokumentów poświadczanych notarialnie pocztą jest dostępna wyłącznie dla kandydatów, którzy do 14.07.2024 r. potwierdzili swoje dane na koncie kandydata poprzez Profil Zaufany. Należy pamiętać, że nie liczy się data stempla pocztowego, ale data wpływu dokumentów na Uczelnię (czyli data wpływu do 24.07.2024 r.). Więcej informacji.

• Kiedy nastąpi publikacja wyników?

Wyniki końcowe rekrutacji będą widoczne po zalogowaniu się na konto kandydata w systemie eRekrutacja w dniu 26.07.2024 r. (piątek) po godzinie 16:00.

• Czy zostanie uruchomiona rekrutacja dodatkowa?

Przewidujemy uruchomienie rekrutacji dodatkowej w pierwszym tygodniu września 2024 r. Szczegółowe informacje, w tym lista kierunków przewidzianych do uruchomienia w rekrutacji dodatkowej, zostaną opublikowane na naszej stronie pod koniec sierpnia. Zapraszamy do śledzenia terminarza oraz aktualności.

• Przydatne linki z informacjami:
  1. Terminarz rekrutacyjny 2024/2025 na studia I stopnia
  2. Terminarz rekrutacyjny 2024/2025 na studia II stopnia
  3. Jak otrzymać miejsce w Domu Studenckim PG?