Zarządzanie i inżynieria produkcji | Politechnika Gdańska

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Matematyka

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na studiach drugiego stopnia został uruchomiony w roku akademickim 2022/2023 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

To świetny wybór dla absolwentów studiów I stopnia i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z konstruowaniem, a także pracą na stanowisku menadżerskim. Z myślą o studentach przygotowano bardzo ciekawe i rozwojowe przedmioty, jak np. Lean Management czy sztuczna inteligencja w sterowaniu i zarządzaniu produkcją.

studia stacjonarne studia niestacjonarne
koszt dla cudzoziemców 6000 zł nie są prowadzone
język wykładowy polski
termin rekrutacji nabór na semestr letni
brane pod uwagę przy rekrutacji:

Specjalności:

• Inżynieria procesów produkcyjnych
  • Zarządzanie systemami produkcyjnymi

Absolwent potrafi

Absolwenci drugiego stopnia profilu zdobędą wiedzę matematyczną w zakresie statystyki i badań operacyjnych oraz wiedzę z zakresu nauk inżynieryjnych pozwalającą na zrozumienie praw i zjawisk wykorzystywanych w projektowaniu i eksploatowaniu urządzeń technicznych. Dowiedzą się, jak  zrealizować projekt usprawnienia organizacji i zarządzania w obszarach produkcji, analizować koszty pracy, zarządzać zasobami ludzkimi oraz dokonać - typowej dla zarządzania i inżynierii produkcji - analizy procesu z wykorzystaniem odpowiednich metod, technik i narzędzi.

Absolwenci identyfikują i analizują koszty systemów wytwarzania, w tym koszty jakości oraz potrafią rozwiązać złożone problemy zarządzania w systemach produkcyjnych. Ponadto posiadają umiejętności menedżerskie oraz potrafią wykazywać się przedsiębiorczością i innowacyjnością w realizacji projektów zawodowych.

Perspektywy zatrudnienia

Absolwent studiów drugiego stopnia ma wiele możliwości zatrudnienia. Połączenie umiejętności inżynierskich i menedżerskich umożliwia znalezienie pracy z perspektywą szybkiego awansu w trakcie pracy w różnych obszarach gospodarki, a przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Co istotne, studia te zapewniają absolwentowi umiejętności łatwego dostosowywania się do szybko zmieniających się warunków i wymagań otoczenia gospodarczego oraz pracy w różnych środowiskach zawodowych. Absolwenci kierunku opuszczą mury naszej uczelni z wiedzą i umiejętnościami menadżerskimi i technicznymi z zakresu inżynierii produkcji w tym nauk o zarządzaniu i jakości.

Program studiów: