Publikacja list wstępnych - studia stacjonarne I stopnia | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-17

Publikacja list wstępnych - studia stacjonarne I stopnia

Droga Kandydatko, drogi Kandydacie,

Nastąpiła publikacja list wstępnych. Co teraz? Już tłumaczymy!

Zostały opublikowane listy rankingowe kandydatów na studia stacjonarne I stopnia.

Aby sprawdzić wyniki wystarczy się zalogować na swoje konto w systemie e-Rekrutacja

Warunkiem koniecznym przyjęcia na studia jest złożenie wymaganych dokumentów: szczegółowa lista dokumentów.

Gdzie dostarczyć dokumenty?

1. Jeśli posiadasz status:

• "złóż dokumenty, masz pewność zostać przyjęty"

Ten status oznacza, że należy dostarczyć dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału, na którym jest prowadzony kierunek, przy którym widzisz status „złóż dokumenty, masz pewność zostać przyjęty”.  Jedynie kandydaci z maturą zagraniczną składają dokumenty w Centrum Rekrutacyjnym.

2. Jeśli posiadasz status:

• "złóż dokumenty, masz szansę zostać przyjęty"

Ten status oznacza że, masz szansę dostać się na ten kierunek, pod warunkiem, że złożysz dokumenty i zwolni się miejsce na danym kierunku. Informację o tym, że zwolniło się dla Ciebie miejsce, otrzymasz w dniu publikacji listy kandydatów przyjętych na studia - czyli 27.07.2023 r.

W przypadku, gdy posiadasz status „złóż dokumenty, masz szansę zostać przyjęty” na kilku kierunkach, to dokumenty powinieneś złożyć tylko i wyłącznie na kierunku, ustawionym wyżej na liście wybranych przez Ciebie preferencji.

Dokumenty należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału, na którym jest prowadzony kierunek, przy którym widzisz status „złóż dokumenty, masz szansę zostać przyjęty”. Jedynie kandydaci z maturą zagraniczną składają dokumenty w Centrum Rekrutacyjnym.

Pamiętaj - składasz tylko jeden komplet dokumentów mimo, iż bierzesz udział w rekrutacji na kilku kierunkach.

3. Jeśli posiadasz jedynie status:

•  „wstępnie nieprzyjęty”

Niestety, ale podczas tej rekrutacji nie możemy przyjąć Cię na studia.

Możesz spróbować jeszcze raz podczas rekrutacji dodatkowej, którą rozpoczniemy 5.09.2023 r. Lista uruchomionych kierunków w rekrutacji dodatkowej zostanie opublikowana 31.08.2023 r.

Masz pytania o akademik?

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.