Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
Wydział Elektrotechniki i Automatyki
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Wydział Zarządzania i Ekonomii

Napędzaj przyszłość z energią wiatru – rozwijaj cyfrowe kompetencje, które zmienią świat!

Inżynieria energii odnawialnej (Smart Renewable Energy Engineering) to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy w sobie zaawansowane technologie cyfrowe z inżynierią energetyki odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki wiatrowej. Celem programu studiów jest przygotowanie absolwentów do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży energii odnawialnej. W ramach kierunku zostanie uruchomiona specjalność Smart Wind Energy Engineering. Studia będą prowadzone w języku angielskim i potrwają trzy semestry dla absolwentów pokrewnych kierunków technicznych lub cztery semestry dla pozostałych kierunków technicznych.

Specjalność:

  • Smart Wind Energy Engineering

Podczas nauki studenci zdobędą wiedzę w zakresie: wytwarzania energii z wiatru, technologii energii wiatrowej, systemów energii odnawialnej, technologii cyfrowych bliźniaków, sztucznej inteligencji (AI), analizy danych (Big Data), lądowych i morskich farm wiatrowych, rozwiązań w zakresie magazynowania energii, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa środowiskowego, globalnych polityk energetycznych, zarządzania projektami, pomiarów, monitorowania i diagnostyki systemów energetycznych, ekonomii odnawialnych źródeł energii oraz systemów i elektrowni wiatrowych, konstrukcji morskich, a także elektryfikacji, elektroniki i cybernetyki systemów energii wiatrowej. Przewidziane są stypendia wspierające rozwój akademicki i zawodowy studentek i studentów.


  studia stacjonarne studia niestacjonarne
koszt dla
obywateli Polski
bezpłatne nie są prowadzone
język wykładowy angielski
termin rekrutacji
dla obywateli Polski

nabór
na semestr zimowy
(4-semestralne)

nabór na semestr letni
(3-semestralne)

brane pod uwagę przy rekrutacji:

Stypendia
Przewidziane zostało 25 stypendiów dla wybranych studentów, w wysokości 5 tysięcy euro.


Perspektywy zatrudnienia:

Sektor energetyki wiatrowej w szczególności morskiej energetyki wiatrowej obszarach związanych z wykorzystaniem umiejętności i kompetencji cyfrowych w tym: zastosowaniem sztucznej inteligencji, big data analizy predykcyjnej i cyfrowych bliźniaków w procesach zarządzania i optymalizacji procesów energetycznych.


Program studiów:

studia 3 semestralne
studia 4 semestralne


Uwaga!
Studia 3 semestralne przeznaczone są głównie dla absolwentów następujących pokrewnych technicznych kierunków studiów pierwszego stopnia: Automatyka i robotyka, Automatyka, cybernetyka i robotyka, Automatyka, robotyka i systemy sterowania, Budowa maszyn i okrętów, Elektrotechnika, Energetyka, Mechanika i budowa maszyn, Mechatronika, Oceanotechnika, Projektowanie i budowa jachtów, Technologie wodorowe i elektromobilność, Okręty i konstrukcje morskie, Zielone technologie Studia 4 semestralne przeznaczone są dla absolwentów pozostałych kierunków technicznych. Kierunki te wykazane są w załączniku nr 4 do warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji kandydatów na stacjonarne i niestacjonarne studia drugiego stopnia na Politechnice Gdańskiej na rok akademicki 2025/2026.


Więcej o projekcie: www.digiwind.org.