Pierwsza obroniona praca doktorska w nowym systemie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-16

Pierwsza obroniona praca doktorska w nowym systemie

zdjecie
Fot.: Krzysztof Krzempek/Gdańsk Tech
Mohammad Malikan jako pierwszy obronił pracę doktorską w nowym systemie kształcenia doktorantów w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej. Ukończenie studiów III stopnia i napisanie pracy zajęło mu zaledwie 2,5 roku.

W Szkole Doktorskiej dr Mohammad Malikan kształcił się w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport. Do Polski przyjechał w listopadzie 2019 roku i od razu rozpoczął studia doktoranckie. Publiczna obrona jego rozprawy doktorskiej odbyła się 26 października 2022 r. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. Viktor Eremeev. Recenzentami pracy byli: prof. dr inż. Janusz Badur z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, dr hab. inż. Katarzyna Kowalczyk-Gajewska, prof. PAN z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Wojciech Sumelka z Politechniki Poznańskiej.

Więcej informacji tutaj.