Realizacja indywidualnego planu badawczego podlega ocenie śródokresowej w połowie okresu kształcenia określonego w programie kształcenia. Dokładny termin oceny śródokresowej zostanie określony przez Dyrektora Szkoły i podany w aktualnościach.

Wpisy dotyczące oceny śródokresowej w 2024 r.:


Ocena śródokresowa dokonywana jest na podstawie:
  • ocenie raportu śródokresowego złożonego przez doktoranta, zakończonej 3 recenzjami - poszczególne recenzje przygotowywane są przez 3 członków komisji ds. oceny śródokresowej, mogą być pozytywne lub negatywne,
  • odpowiedź doktoranta na negatywne recenzje,
  • wynik rozmowy z doktorantem udokumentowanej w protokole (ocena panelowa) - elementem rozmowy jest krótka prezentacja w języku angielskim dotycząca wyników osiągniętych przez doktoranta. W trakcie rozmowy członek komisji może zmienić swoją wcześniejszą recenzję, podając uzasadnienie.

Ocena śródokresowa dokonywana jest w połowie okresu kształcenia na podstawie złożonego przez doktoranta raportu śródokresowego z realizacji indywidualnego planu badawczego.


 Do raportu dołącza się:

  1. Wykaz prac naukowych i twórczych doktoranta, opublikowanych i/lub zgłoszonych do publikacji (z podaniem statusu pracy: wysłana do redakcji, po pierwszej recenzji, przyjęta itp.) od daty rozpoczęcia kształcenia w Szkole Doktorskiej,
  2. Spis treści rozprawy doktorskiej,
  3. Ostatnia zaakceptowana wersja Indywidualnego Planu Badawczego. 

Raport z realizacji Indywidualnego Planu Badawczego musi:
  • Zostać przygotowany w języku angielskim,
  • Zawierać minimum 50 000 i maksimum 70 000 znaków (łącznie ze spacjami, z wyłączeniem wykazu literatury),
  • Zawierać:
    a. Cel badań i opis problemu badawczego,
    b. Uzasadnienie podejmowanej tematyki badawczej (motywacja) w kontekście obowiązującego stanu wiedzy,
    c. Analizę literatury przedmiotu,
    d. Opis metod badawczych,
    e. Opis postępu prac i przedstawienie osiągniętych wyników działalności badawczej, w odniesieniu do Indywidualnego Planu Badawczego,
    f. Wykaz literatury cytowanej w raporcie.

Raport śródokresowy wraz z załącznikami musi zostać zaakceptowany przez promotora:


Oprócz złożenia raportu doktorant dokonuje oceny jakości opieki promotorskiej, wypełniając kwestionariusz oceny. Ocena jakości opieki promotorskiej dotyczy wyników pracy doktoranta osiągniętych we współpracy z promotorem i stopnia wywiązywania się przez promotora z obowiązków wskazanych w Regulaminie.

Raport śródokresowy i ankieta oceny jakości opieki promotorskiej są przygotowywane w języku angielskim i przesyłane drogą elektroniczną. Raport śródokresowy wraz z załącznikami musi zostać zatwierdzony przez promotora. Ankieta oceny jakości opieki promotorskiej nie jest udostępniana promotorowi.

W celu złożenia dokumentów i uzyskania wymaganych podpisów należy skorzystać z systemu MojaPG -> Student -> eDokumenty.

Szablony raportu śródokresowego doktoranta oraz ankiety oceny jakości opieki promotorskiej dostępne są w formacie word na stronie Szkoły Doktorskiej w zakładce Doktoranci--> Formalności (Regulamin, ELD) --> Do pobrania --> Szablony (dostęp po zalogowaniu).

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem komisja przeprowadza rozmowę z doktorantem. Elementem rozmowy jest krótka prezentacja wyników osiągniętych przez doktoranta. Prezentacja prowadzona jest w języku angielskim.

Wynik oceny śródokresowej ustalany jest na podstawie recenzji sprawozdań oraz wyniku rozmowy z komisją.

Instrukcja korzystania z eDokumentów (formularzy) dostępna jest również na naszej stronie > Doktoranci -> Formalności (Regulamin, ELD) -> Do pobrania -> Szablony (dostęp po zalogowaniu).

[2. rok] Raport śródokresowy doktoranta (ocena śródokresowa) i [2. rok] Ankieta oceny jakości opieki promotorskiej (ocena śródokresowa) są automatycznie przypisywane wszystkim doktorantom II roku przez biuro Szkoły w systemie MojaPG -> Student -> eDokumenty.