Doktorantka Szkoły Doktorskiej laureatką Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-12-15

Doktorantka Szkoły Doktorskiej laureatką Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego

foto
Zuzanna Klawikowska, absolwentka Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z roku 2021, została wyróżniona Nagrodą Dziekana Ludwika Referowskiego przyznawaną wybitnym absolwentom wydziału, w wysokości 50 tys. PLN. Komisja oceniająca uznała jej pracę dyplomową oraz wyniki w nauce za najlepsze wśród studentów wydziału.

Laureatka jest obecnie doktorantką II roku w dyscyplinie automatyki, elektroniki i elektrotechniki, w Katedrze Inteligentnych Systemów Sterowania i Wspomagania Decyzji WEiA. Jej praca inżynierska „Wykorzystanie metod tłumaczenia decyzji do opracowania strategii obronnych przed wrogimi atakami na głębokie sieci neuronowe” została wyróżniona w konkursie Młodzi Innowacyjni 2020. Z kolei praca magisterska „Synteza neuronowego systemu detekcji i analizy zmian chorobowych mózgu” również zdobyła wyróżnienie – Dyplomu Roku wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Obecnie w ramach doktoratu w Szkole Doktorskiej, zajmuje się wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji w systemach wspomagania decyzji pod kierunkiem dr. hab. inż. Michała Grochowskiego.

Więcej informacji w Biuletynie PG Nr 264/15 grudnia 2022.