Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2023/2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-05

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2023/2024

zdjecie

Informujemy, że rekrutacja standardowa na r.a. 2023/2024 do Szkoły Doktorskiej prowadzonej wspólnie z IMP PAN i IBW PAN wystartuje w połowie kwietnia 2023 r. i zakończy się na początku maja 2023 r. (przyjmowanie dokumentów).

Obejmie 14 dyscyplin, w tym po raz pierwszy inżynierię chemiczną. W związku z wynikami ewaluacji w tym roku nie będzie prowadzony nabór do IBW PAN (inżynieria lądowa, geodezja i transport). Pula miejsc przypadająca na poszczególne dyscypliny, w tym dla cudzoziemców, zostanie określona w Zarządzeniu Rektora, m.in. na podstawie wyników akcji ankietyzacji przeprowadzonej wśród NA zainteresowanych sprawowaniem opieki naukowej nad kandydatami w szkole (naboru potencjalnych promotorów).

Spotkanie z kandydatami planujemy wstępnie na początek kwietnia b.r. w formule online, a egzamin z języka angielskiego na poziomie B2 w drugiej dekadzie kwietnia b.r. Rozmowy z kandydatami odbędą się najprawdopodobniej w drugiej dekadzie maja b.r., a ogłoszenie wyników - w połowie czerwca b.r.

Osoby przyjęte do szkoły rozpoczną r.a. 2023/2024 w dn. 2 października 2023 r. Na przyjazdy cudzoziemców czekać będziemy do 31 października (w przypadku starania się o miejsca w akademiku), maksymalnie do 30 listopada (bez miejsca w akademiku).

Zgodnie z zasadami rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej:

"Do szkoły doktorskiej może być przyjęta osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny lub dyplom dający prawo do ubiegania się o nadanie stopnia doktora w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która go wydała. W przypadku braku dyplomu spowodowanym oczekiwaniem na jego wydanie kandydat do szkoły winien przedstawić zaświadczenie z uczelni o obronie pracy magisterskiej. W przypadku braku dyplomu spowodowanym oczekiwaniem na wyznaczenie terminu obrony pracy magisterskiej kandydat do szkoły winien przedstawić stosowne oświadczenie. W takiej sytuacji kandydat może zostać dopuszczony do rekrutacji jedynie warunkowo, a jego przyjęcie do szkoły będzie możliwe pod warunkiem dostarczenia dyplomu do momentu immatrykulacji."

Z przebiegiem procesu rekrutacji i zasadami obowiązującymi dla naboru na r.a. 2023/2024 można zapoznać się na stronie Szkoły Doktorskiej w zakładce > Kandydaci. Informacje dla zainteresowanych będą aktualizowane na bieżąco. Prosimy o cierpliwość. Przewidujemy, że szczegółowy harmonogram rekrutacji opublikujemy w marcu b.r. w ogłoszeniu rekrutacyjnym.