ENHANCE zaprasza - warsztaty na temat sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-15

Nowoczesna sala zajęciowa
ENHANCE zaprasza do udziału w warsztatach na temat sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym, które odbędą się 22 CZERWCA 2023 r., organizowane przez PW, szczególnie dla studentów i kadry akademickiej zainteresowanej sztuczną inteligencją.

Podczas warsztatów ENHANCE na temat sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym, eksperci w dziedzinie sztucznej inteligencji w edukacji z uniwersytetów ENHANCE wygłoszą krótkie przemówienia na temat wykorzystania nowych technologii w nauczaniu, zapewniając cenny wgląd w obecny stan i perspektywy narzędzi sztucznej inteligencji z perspektywy ich instytucji.

Warsztaty zapewnią uczestnikom szerokie możliwości nawiązywania kontaktów z podobnie myślącymi profesjonalistami, nawiązywania współpracy i wymiany pomysłów na temat przyszłości sztucznej inteligencji w edukacji.

Tematy dyskusji
- indywidualizacja ścieżek kształcenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (learning analytics) - bariery i możliwości: perspektywa ucznia, perspektywa nauczyciela i perspektywa instytucji
- wykorzystanie technologii cyfrowych w nauczaniu - od kalkulatora przez komputer do generatywnej sztucznej inteligencji (dla tekstu i obrazów)
- etyka, prawa autorskie, aspekty prawne a narzędzia AI
- Narzędzia AI dla nauczycieli/wspieranie nauczycieli
- wspieranie nauczycieli w korzystaniu z narzędzi AI

Kiedy? - 22 czerwca 2023 r., od 9:00 do 15:00.

Gdzie? - Online na Webex - linki zostaną podane na stronie internetowej.

Dla kogo? - Wszyscy członkowie społeczności ENHANCE (studenci, doktoranci, pracownicy) i inni.

9:00 - 9:15 - Introduction

9:15 - 9:40 - Navigating AI in Academia: Directing Student Interaction with Artificial Intelligence

9:40 - 10-:00 - "Generative AI - opportunities and challenges"

10:00 - 10:20 -  "Learning analytics or how to improve teaching learning processes using data"

10:20 - 10:40 - "Ethical & educational implications of the development of AI-supported technologies"

10:40 - 11:00 - "The double-edged sword of technology. Is there a dark side to the AI applications?"

11:00 - 11:15 - Q&A

11:15 - 11:45 - Break

11:45 - 13:00 - "Individualisation of learning paths using AI (learning analytics) - barriers and opportunities: student perspective, teacher perspective & insitution perspective" (part1)

13:00 - 13:15 - Break

13:15 - 14:30 - "Individualisation of learning paths using AI (learning analytics) - barriers and opportunities: student perspective, teacher perspective & insitution perspective"

14:30 - 15:00 - Wrap-up

Jak się zarejestrować?

Główny warsztat podzielony jest na dwie części, podczas których uczestnicy
- pracują w grupach (3-6 osób)
- omawiają zagadnienia związane z tematem warsztatu, korzystając z przygotowanej tablicy

- CZĘŚĆ I - seria krótkich wystąpień, otwarta dla wszystkich członków społeczności ENHANCE (studentów, doktorantów, pracowników) i innych - LINK (zostanie zaktualizowany później)
- CZĘŚĆ II - główny warsztat dla ograniczonej liczby osób - KLIKNIJ TUTAJ, aby się zarejestrować.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ