[Aktualizacja 05.07.2023] Ogłoszenie list rankingowych kandydatów do Szkoły Doktorskiej r.a. 2023/24 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-14

Kandydaci przyjęci warunkowo

Osoby przyjęte warunkowo muszą dostarczyć dyplom lub certyfikat jezykowy zgodnie z harmonogramem rekrutacji.

do 29.09.2023 (piątek)

dotyczy osób bez dyplomu magistra

– ostateczny termin obrony pracy magisterskiej
– ostateczny termin złożenia zaświadczenia o obronie pracy magisterskie

do 31.10.2023 (wtorek)

- ostateczny termin dostarczenia do Biura Szkoły Doktorskiej certyfikatu ACERT potwierdzającego znajomość języka na poziomie B2

Decyzje administracyjne o przyjęciu do Szkoły Doktorskiej osobom przyjętym warunkowo zostaną wydane dopiero po przyjeździe na uczelnie i okazaniu oryginałów dokumentów (wskazanych w warunku przyjęcia).

Dla osób ubiegających się o wizę zostaną wystawione niezbędne zaświadczenia do tego celu do 21 czerwca. UWAGA. Szkoła nie wydaje zaproszeń dla członków rodzin przyjętych kandydatów.

Osoby przyjęte, bądź przyjęte warunkowo, które chcą zrezygnować, prosimy o niezwłoczne poinformowanie o tym fakcie biura szkoły. Termin mija 28 czerwca 2023.

do 14.06.2023 (środa)
do godz. 13.00

ogłoszenie list rankingowych – wyników rekrutacji (osoby niedysponujące dyplomem do czasu jego dostarczenia
umieszczane będą na liście rankingowej z adnotacją „przyjęty warunkowo”); w ciągu 2 tygodni od ogłoszenia list
kandydat może zrezygnować z podjęcia kształcenia

Lista rezerwowa

Zgodnie zasadami rekrutacji (Uchwała Senatu PG nr 273/2022/XXV z 16 listopada 2022 r.):

§7 ust. 4a „W przypadku rezygnacji kandydata przyjętego do szkoły doktorskiej w czasie do dwóch tygodni od dnia opublikowania wyników rekrutacji dopuszcza się (na wniosek komisji rekrutacyjnej lub dyrektora szkoły) możliwość przyjęcia kolejnej osoby z listy rankingowej, która w procesie rekrutacyjnym:

1) uzyskała punktację (P3) nie niższą niż 0,1 punktu mniej niż ostatni przyjęty kandydat w danej dyscyplinie oraz

2) uzyskała co najmniej ocenę 4 (średnią ocen wszystkich członków komisji) w rozmowie kwalifikacyjnej.”

Zakwaterowanie w akademiku
Link do formularza, dotyczący chęci zakwaterowania w akademiku kandydatów na doktorantów w odpowiednim czasie zostanie rozesłany mailowo poprzez system eRekrutacja.
Decyzje administracyjne o przyjęciu i nieprzyjęciu do Szkoły Doktorskiej

Informujemy, że decyzje o nieprzyjęciu do szkoły doktorskiej z powodu niespełnienia wymogów formalnych, uzyskania negatywnej oceny podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub nie zmieszczenia się w limicie, zostaną wysłane niezakwalifikowanym kandydatom elektronicznie (jeśli została wyrażona na to zgoda) lub  listem poleconym za potwierdzeniem odbioru we wrześniu.

Ewentualne wnioski do Rektora o ponowne rozpatrzenie sprawy mogą być składane wyłącznie po potwierdzeniu otrzymania przez kandydata decyzji negatywnej. Podstawą wniosku mogą być jedynie braki formalne w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszelkie odwołania od wyniku rekrutacji wygenerowane z systemu rekrutacyjnego (na podstawie list opublikowanych w systemie i na naszej stronie internetowej) i przesłane do nas bez uprzedniego potwierdzenia otrzymania negatywnej decyzji administracyjnej pod względem formalnym, wraz z uzasadnieniem, nie będą rozpatrywane.

Pozytywne decyzje dla cudzoziemców będą wydawane po przyjeździe kandydata na uczelnię i dostarczeniu oryginałów dokumentów złożonych wcześniej w zeskanowanych kopiach.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami decyzje administracyjne dla doktorantów posiadających obywatelstwo polskie przyjętych do szkoły nie będą wydawane. Kandydaci ci zostaną wpisani na listę doktorantów i wyeksportowani do uczelnianego portalu Moja.PG obsługującego doktorantów