Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2024/2025 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-28

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2024/2025

recruitment

Informujemy, że zgodnie z planowanym harmonogramem*, rekrutacja standardowa na r.a. 2024/2025 do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, prowadzonej wspólnie z IMP PAN i IBW PAN, rozpocznie się 22.04.2024r. (poniedziałek) i zakończy się 13.05.2024 r. (poniedziałek), o godz. 9:00.

UWAGA: w dniach 01-03.05.2024r. biuro Szkoły Doktorskiej będzie nieczynne.

Wskazana data dotyczy zarówno elektronicznego naboru, jak i konieczności dostarczenia kompletu dokumentów.

Rekrutacja obejmie 14 dyscyplin:

a) Dyscypliny w dziedzinie nauk społecznych: ekonomia i finanse [EIF], nauki o zarządzaniu i jakości [ZiJ];

b) Dyscypliny w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych: nauki chemiczne [NCh], nauki fizyczne [NF], matematyka [M];

c) Dyscypliny w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych: inżynieria lądowa, geodezja i transport [ILGiT], architektura i urbanistyka [AiU], inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka [iŚGiE], inżynieria materiałowa [IMa], inżynieria mechaniczna [IMe], automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne [AEEiTK], informatyka techniczna i telekomunikacja [ITiT], inżynieria biomedyczna [IB], inżynieria chemiczna [ICh];

bez naboru do IBW PAN (inżyniera lądowa, geodezja i transport).

Wykaz dokumentów wymaganych ze strony kandydatów, szczegółowy harmonogram naboru, pula miejsc przypadająca na poszczególne dyscypliny oraz skład komisji rekrutacyjnych zostaną określone w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Inne ważne terminy:
  • Planowany termin ogłoszenia list potencjalnych promotorów – luty/marzec 2024.

UWAGA: Kandydat odpowiada za znalezienie promotora. Zainicjowanie kontaktu z pracownikiem PG/instytutu, którego nazwisko znajduje się na opublikowanej liście promotorów w celu uzyskania od niego zgody na sprawowanie nad nim opieki promotorskiej, powinno się odbyć ze stosownym wyprzedzeniem. Potencjalny promotor zobowiązany jest przeprowadzić rozmowę z kandydatem i zapewnić miejsce do prowadzenia pracy naukowej, środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów materiałów i uczestnictwa w konferencjach naukowych oraz w przypadku konieczności prowadzenia prac eksperymentalnych dostęp do niezbędnej aparatury badawczej.

Szkoła Doktorska nie pośredniczy w nawiązaniu tego kontaktu.

• Spotkanie z kandydatami do Szkoły Doktorskiej – w pierwszej połowie kwietnia 2024r.
  • Ostateczny termin złożenia zaświadczenia o obronie pracy magisterskiej (dot. osób bez dyplomu magistra) -> koniec września 2024r.
  • Ostateczny termin dostarczenia dyplomu oraz podpisania aktu ślubowania doktoranta i przedłożenia dokumentów stwierdzających uprawnienia do stypendium doktoranckiego i związanych z objęciem obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym –> koniec października 2024r.
  • Ostateczny termin przyjazdu cudzoziemców w przypadku chęci uzyskania gwarancji miejsca w akademiku -> koniec października 2024r.
  • Ostateczny termin przyjazdu cudzoziemców bez zapewnienia miejsca w akademiku -> koniec listopada 2024r.

UWAGA: Terminy mogą ulec zmianie. Prosimy o uważne śledzenie aktualności.

Podstawy prawne rekrutacji standardowej na r.a. 2024/2025:

Uwaga:  W r.a. 2024/2025 Politechnika Gdańska wprowadza nowy elektroniczny system rekrutacyjny. Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz instrukcje dot. całego procesu zostaną opublikowane ze stosowanym wyprzedzeniem. Prosimy o regularne śledzenie strony internetowej Szkoły Doktorskiej, Facebooka (Doctoral School at Gdańsk University of Technology) oraz Linkedina (Doctoral School at Gdańsk University of Technology).

*Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany ze stosownym wyprzedzeniem. Prosimy o regularne śledzenie aktualności.