Wyszukiwarka aparatury badawczej Uczelni Fahrenheita | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-23

Wyszukiwarka aparatury badawczej Uczelni Fahrenheita

photo

Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita zachęca do skorzystania z wyszukiwarki aparatury badawczej, którą opracowano w ramach projektu grantowego pt. Wspieranie procesów konsolidacji uczelni. Baza umożliwia wspólne zarządzanie infrastrukturą badawczą uczelni członkowskich, co przekłada się na ułatwienie prowadzenia projektów i prac badawczych.

W spisie skatalogowano 132 pozycje dużej aparatury oraz 59 laboratoriów (core lab), w tym 2 strategiczne. Na podstawie analizy infrastruktury GUMed, PG i UG pod kątem wykorzystywanych technologii oraz zastosowań wyodrębniono 18 kluczowych kategorii, a także określono udział infrastruktury poszczególnych uczelni w każdej z nich.

Informacje prezentowane w bazie obejmują m.in.:

• krótki opis aparatury,
  • lokalizację,
  • dane kontaktowe do opiekuna aparatury lub laboratorium,
  • typ działalności, w jakiej aparatura może mieć zastosowanie.

Zasady udostępniania aparatury należy ustalać indywidualnie z opiekunem lub operatorem danego aparatu.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Uczelni Fahrenheita.