(Aktualizacja 25.09) Zajęcia dla doktorantów w roku akademickim 2024/2025 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-18

(Aktualizacja 25.09) Zajęcia dla doktorantów w roku akademickim 2024/2025

photo

[Aktualizacja 25.09.2024] Uwaga! Wymiar praktyk w dyscyplinie prowadzonej przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na r.a. 2024/2025 uległ zmianie. Prosimy wszystkich doktorantów o zapoznanie się z zaktualizowaną tabelą -> LINK.

Start zajęć w semestrze zimowym

W bieżącym roku akademickim 2024/2025 zajęcia dla doktorantów rozpoczną się nie wcześniej niż w listopadzie, jednak terminy uruchomienia zajęć w poszczególnych dyscyplinach mogą się od siebie różnić.

W pierwszej kolejności zostaną uruchomione zajęcia obowiązkowe przewidziane w programach kształcenia na semestr zimowy br. akademickiego. W drugiej kolejności zostaną zaplanowane zajęcia z przedmiotów obieralnych i przedmioty z bloków soft skills.

W przypadku przedmiotów obieralnych obowiązują zapisy PRZED uruchomieniem zajęć (formularze zapisów) i od liczby zgłoszeń zależeć będzie, czy przedmiot będzie realizowany w obecnym semestrze.

UWAGA! Szkoła doktorska nie odpowiada za dopisanie do zajęć osób, które nie zgłoszą się w terminie wskazanym w informacji o uruchomieniu zapisów, a które zdecydują się uczestniczyć w pierwszych zajęciach - wówczas wymagana jest zgoda prowadzącego, który w przypadku jej udzielenia powinien sam dopisać doktoranta do zajęć. Zwracamy uwagę, że w przypadku zapisania się doktoranta na zajęcia określone jako obieralne, z chwilą zapisu udział w nich staje się obowiązkowy i będzie podlegać rozliczeniu w sprawozdaniu.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, w szczególności Aktualności oraz profili na naszych mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin), gdzie publikujemy dla Was najważniejsze informacje.

Zmiany na stronie Szkoły

W nawiązaniu do wyników przeprowadzonej ankiety dot. funkcjonowania strony internetowej Szkoły Doktorskiej oraz po konsultacjach z Samorządem Doktorantów, wprowadziliśmy zmiany w układzie strony Szkoły, tak aby ułatwić Wam wyszukiwanie najważniejszych informacji.

Zmiany na stronie dotyczące kształcenia

Najistotniejszą zmianą jest przeniesienie zakładki Kształcenie na główną stronę Szkoły, gdzie znajdziecie kluczowe informacje związane z realizacją kształcenia w naszej Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej.

Program kształcenia

W zakładce Kształcenie -> Program kształcenia, znajdziecie informację o:

• Ramowym programie kształcenia dot. wszystkich doktorantów,
  • szczegółowych programach kształcenia dla poszczególnych dyscyplin,
  • możliwości dokonywania zmian w realizacji programu kształcenia, w przypadku chęci realizacji wybranych zajęć z innej dyscypliny na Politechnice Gdańskiej lub w innej jednostce naukowej.

Plan zajęć i soft skills

W zakładce Kształcenie -> Plan zajęć i soft skills, znajdziecie informację o

• planie zajęć dla poszczególnych dyscyplin, z podziałem na semestr letni i zimowy – tabele z harmonogramem zajęć na r.a. 2024/2025 aktualizowane są na bieżąco w miarę uzyskiwania potwierdzeń zwrotnych od prowadzących,
  • plan seminariów przeprowadzanych na wydziałach i w instytutach (zwracamy uwagę, że od r.a. 2024/2025 oprócz seminariów doktoranckich i sesji sprawozdawczej został do Programu kształcenia wprowadzony, dla wszystkich doktorantów, obowiązkowy udział w zaawansowanym seminarium (np. wydziałowym/katedralnym/instytutowym) dla poszczególnych dyscyplin do nich organizacyjnie przypisanych - informacje dotyczące r.a. 2024/2025 pojawią się na stronie po uzyskaniu informacji zwrotnej z wydziałów),
  • plan zajęć soft skills oraz szczegółowe informacje dot. sposobu ich zaliczenia.

Uwaga! Harmonogram zajęć będzie dostępny również w postaci publicznego kalendarza, który będzie można zsynchronizować ze swoją pocztą Outlook. Wpis zostanie zaktualizowany ze stosownym wyprzedzeniem, dlatego prosimy o uważne śledzenie aktualności na stronie Szkoły Doktorskiej.

[Aktualizacja 25.09.2024] Praktyka zawodowa

W zakładce Kształcenie -> Praktyka zawodowa, znajdziecie informacje o praktyce zawodowej (bierna i czynna) oraz o sposobie ich realizacji w poszczególnych latach kształcenia dla danej dyscypliny.

[Aktualizacja 25.09.2024] Uwaga! Wymiar praktyk w dyscyplinie prowadzonej przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na r.a. 2024/2025 uległ zmianie. Prosimy wszystkich doktorantów o zapoznanie się z zaktualizowaną tabelą -> LINK.

Uwaga! Wymiar praktyk w dyscyplinie prowadzonej przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na r.a. 2024/2025 uległ zmianie. Prosimy wszystkich doktorantów o zapoznanie się z zaktualizowaną tabelą -> LINK.

Doktoranci, którzy zostali przyjęci w rekrutacji na r.a. 2024/2025 prosimy o zapoznanie się z całą zawartością zakładki Kształcenie, co jest niezbędne do płynnej realizacji doktoratu w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej.