Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-24

Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni

photo
Już po raz trzeci reprezentanci pomorskich uczelni wyższych, władz samorządowych, środowisk doktoranckich i studenckich uroczyście zainaugurują rok akademicki barwnym przemarszem przez ul. Długą w Gdańsku. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano na 5 października o godz. 11.00.

Do udziału w tym wyjątkowym na skalę kraju wydarzeniu zapraszają Uczelnie Fahrenheita, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Dyrektor Szkoły Doktorskiej, prof. dr hab. inż. Robert Jankowski, który również będzie obecny na wydarzeniu.

W sobotę, 5 października, o godz. 10.00 społeczność akademicka kilkunastu pomorskich uczelni, w tym Politechniki Gdańskiej, spotka się na Targu Węglowym w Gdańsku. Stąd akademicy przemaszerują Traktem Królewskim (ul. Długa) pod Dwór Artusa. Na Długim Targu odbędzie się oficjalna część uroczystości, podczas której usłyszymy przemówienia władz samorządowych oraz władz uczelni i reprezentantów studentów i doktorantów.

Harmonogram wydarzenia:
  • 10.15–10.50 – ustawianie uczestników zgodnie ze strukturą parady (miejsce: Targ Węglowy obok Katowni),
  • 11.00–11.30 – uroczyste przejście ul. Długą (Traktem Królewskim),
  • 11.30–12.00 – część oficjalna – przemówienia prezydent Aleksandry Dulkiewicz, władz uczelni, studentów oraz doktorantów.

Organizatorami wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.

Samorząd Doktorantów

pokój: 203 Bratniak (budynek nr 23)

e-mail:  ignacy.rogon@pg.edu.pl
e-mail:  sdpg@pg.edu.pl