2 mln złotych na projekt PROM – krótkookresowa wymiana akademicka | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-17

2 mln złotych na projekt PROM – krótkookresowa wymiana akademicka

photo
Politechnika Gdańska otrzymała prawie 2 mln złotych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na realizację projektu w ramach programu "PROM – krótkookresowa wymiana akademicka". Koordynatorem działań będzie Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy ze Szkołą Doktorską oraz wydziałami. Projekt będzie realizowany w okresie od października 2024 roku do końca września 2025 roku.

Program „PROM - krótkookresowa wymiana akademicka” to jeden z wielu programów NAWA, którego celem jest rozwój umiędzynarodowienia uczelni wyższych. Umożliwia on studentom i pracownikom uczelni zdobycie wiedzy i umiejętności w środowisku międzynarodowym. Ułatwia również polskim uczelniom i jednostkom naukowym nawiązywanie i zacieśnianie współpracy z instytucjami z zagranicy.

Więcej informacji o programie

Poszerzaj horyzonty z Politechniką Gdańską

W ramach tegorocznej edycji programu „PROM” NAWA przyznała Politechnice Gdańskiej 1 999 000,00 zł na realizację projektu pod nazwą marketingową „Expand Your Horizonts with Gdańsk Tech”. Łączna kwota przyznanego przez NAWA finansowania wyniosła 30 038 979,46 zł, które trafiło do 19 instytucji m. in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Białegostoku oraz Gdańska. Środki na finansowanie projektów w programie „PROM” pochodzą z Unii Europejskiej.

Skorzystają doktoranci, studenci i pracownicy

Celem Projektu "Expand Your Horizons with Gdańsk Tech" jest podniesienie jakości kształcenia i rozwój umiędzynarodowienia Politechniki Gdańskiej poprzez krótkookresową wymianę stypendialną studentów, doktorantów i pracowników.

W ramach Projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

• wyjazdy i przyjazdy studentów i doktorantów na szkoły letnie i zimowe realizowane w formule stacjonarnej i hybrydowej;
  • wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników na konferencje międzynarodowe;
  • wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników do uczelni partnerskich w celu pozyskania materiałów do prac magisterskich/doktorskich oraz prac naukowych i/lub wykonania badań z wykorzystaniem unikatowej aparatury badawczej;
  • wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników w celu udziału w wizytach studyjnych na uczelniach partnerskich.

Informacje o pojawiających się inicjatywach będą sukcesywnie pojawiać się na naszej stronie internetowej oraz na naszych mediach społecznościowych. Serdecznie zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa.

Więcej informacji o projekcie

Kontakt

W razie pytań dot. programu „PROM”, zachęcamy do kontaktu z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Anna Modrzejewska
Kierownik Projektu