Absolwentka Wydziału Architektury PG laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego „Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-07-25

Na zdjęciu znajduje się mgr inż. arch. Izabela Ślarzyńska blondynka ubrana w czarny garnitur. Trzyma w ręku nagrodę - bon.

Absolwentka Wydziału Architektury PG laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego „Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu” pod honorowym patronatem Instytutu Adama Mickiewicza oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Z okazji 100-lecia powstania szkoły Bauhausu, zorganizowano ogólnopolski konkurs projektowy. Przed jego uczestnikami postawiono wyzwanie interpretacji naczelnych jej zasad takich jak: funkcjonalność, prostota i seryjność w postaci projektu domu wolnostojącego lub zespołu zabudowy. Konkurs miał na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do projektowania przestrzeni architektonicznej. W projekcie kluczową rolę odgrywać miało użycie  światła naturalnego i sztucznego, jak również zaprezentowanie detalu architektonicznego.

Jury składającej się ze znanych i cenionych architektów,  projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia zakwalifikowało do finału konkursu 5 prac. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO, w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych zorganizowana na terenie targowym.

Absolwentka naszego wydziału mgr inż. arch. Izabela Ślarzyńska otrzymała II-ą Nagrodę za dom oparty na modułowości jak również opracowanie układu urbanistycznego tworzącego zespół zabudowy wraz z projektem architektury krajobrazu.

Nagrodzona prace jest pracą magisterską wykonano pod opieką dr inż. arch. Karoliny Zielińskiej-Dąbkowskiej  pt.: „Problemy mieszkaniowe młodych ludzi. MODUL/ON - gdyńskie kontenerowe osiedle modułowe zgodne z ideami Bauhausu”.

Więcej informacji na temat konkursu TUTAJ.

Film z uroczystości wręczenia nagród dostępny jest TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy!