Politechnika Wielu Pokoleń

 

Politechnika Wielu Pokoleń to pierwszy na Pomorzu uniwersytet kształcący dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów jednocześnie. Zapraszamy na praktyczne zajęcia edukacyjne.

Warsztaty i wykłady z przedmiotów ścisłych, nauk społeczno-ekonomicznych, nowych technologii, ekologii czy języków obcych, a także zajęcia sportowe i terenowe, to dobry pomysł na efektywne wykorzystanie czasu po godzinach. 

Program kształcenia kierujemy do osób we wszystkich grupach wiekowych obejmujący różnego rodzaju zajęcia związane z naukami ścisłymi i techniką: matematyką, fizyką, chemią, elektrotechniką, okrętownictwem, programowaniem oraz z naukami społeczno-ekonomicznymi.

W ofercie edukacyjnej kładziemy nacisk na zajęcia praktyczne: warsztatowe, laboratoryjne, mocno angażujące uczestników, podczas których będą musieli coś stworzyć, przeprowadzić doświadczenie, rozwiązać problem w grupie.

Tym, co wyróżnia PWP są zajęcia wielopokoleniowe dedykowane rodzicom z dziećmi i dziadkom z wnukami. Z oferty zajęć skorzystają również grupy szkolne oraz osoby z niepełnosprawnościami.