IBUK Libra | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-20

IBUK Libra

logo IBUK Libra

W ramach współpracy Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita (FarU) w 2022 roku biblioteki Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zakupiły wspólnie jedną kolekcję książek elektronicznych na platformie IBUK Libra. Kolekcja liczy ponad 3000 pozycji, m.in. podręczników akademickich, monografii naukowych czy też specjalistycznych poradników i publikacji fachowych, które zakresem tematycznym obejmują zarówno nauki matematyczno-przyrodnicze i inżynieryjno-techniczne, ale również nauki społeczne i humanistyczne.

Sposób korzystania z zasobów kolekcji IBUK Libra nie uległ zmianie i dostęp do nich możliwy jest zarówno z komputerów w sieci PG jak i zdalnie poprzez system HAN.

Dostęp | sieć PG i zdalnie przez system HAN