Taylor & Francis | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-31

Taylor & Francis

logo Taylor & Francis

Kolejną bazą zakupioną w ramach współpracy Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita (FarU) jest Taylor & Francis. Czytelnicy mają dostęp do trzech kolekcji:

1. Science & Technology (ST) - zawiera czasopisma z nauk ścisłych, m.in. z takich obszarów jak chemia, fizyka, informatyka oraz matematyka i statystyka.

2. Social Science & Humanities (SSH) - obejmuje czasopisma z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych. Teksty z kolekcji SSH dotyczą takich obszarów jak edukacja, ekonomia, geografia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o mediach, politologia, prawo, psychologia, socjologia, sport i turystyka.

3. Medical Library - zawiera czasopisma z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, m.in. endokrynologii, farmaceutyki, ginekologii i położnictwa, medycyny ogólnej, neurologii, okulistyki, onkologii, ortopedii, stomatologii czy zdrowia publicznego.

Dostęp: sieć PG i zdalnie przez system HAN