Tydzień Bibliotek 2022 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-29

Tydzień Bibliotek 2022

plakat Tygodnia Bibliotek 2022
| 8-15 maja 2022

Biblioteka PG serdecznie zaprasza społeczność akademicką, pracowników i studentów PG, do wspólnych obchodów XIX Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego święta bibliotekarzy oraz czytelników. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wśród atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy, znajdą się m.in.:

Politechniczne NAJ... tajemnice magazynów bibliotecznych

10 maja (wtorek), godz. 1000-1100 oraz 1200-1300 odbędzie się prezentacja unikatowych, bogato ilustrowanych, niedostępnych na co dzień zbiorów zabytkowych znajdujących się w Bibliotece PG. „NAJ” jest przewodnim hasłem historycznej podróży po zbiorach zabytkowych. Wybór najciekawszych pozycji obejmuje kilkanaście ksiąg, które zasługują na poznanie i przede wszystkim, na pokazanie. Wśród skarbów bibliotecznych będzie zarówno księga najstarsza, najcenniejsza ze zbiorów, ale też „najbardziej rozkrzyczana”, czy spisana przez największego heretyka. Wymagana wcześniejsza rejestracja na wybraną godzinę.
Rejestracja

Biblioteka PG – sprawdź, jak wygląda nasz świat!

Gra terenowa z nagrodami polegająca na odwiedzeniu pięciu placówek wchodzących w skład Biblioteki PG: Wypożyczalni, Czytelni Sekcji Historycznej i trzech dowolnie wybranych filii, oraz udzieleniu odpowiedzi na wylosowane w każdej z nich pytania.

Zabawa trwa od 9 do 13 maja w godzinach otwarcia poszczególnych placówek Biblioteki. Zacząć grę możesz w dowolnej z nich, pobierając Kartę Uczestnika. Żeby wziąć udział w losowaniu nagród, podpisz Kartę Uczestnika imieniem, nazwiskiem oraz numerem indeksu i zostaw u bibliotekarza lub bibliotekarki w dowolnej agendzie.
Miłej zabawy!
Zasady gry

Dodatkowo w tym tygodniu:
  • wystawa książek w holu przed Biblioteką w Gmachu Głównym. Zakres tematyczny prezentowanych zbiorów wpisuje się w tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek.
  • inne zabawy z nagrodami dostępne na profilu FB Biblioteki PG

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Sponsorem nagród w grze terenowej jest firma Meble Wójcik oraz OKE Poland.

741 wyświetleń