Zaproszenie na szkolenie CAS SciFinder | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-21

Zaproszenie na szkolenie CAS SciFinder

zaproszenie na szkolenie

W związku z przeniesieniem bazy SciFinder na nową platformę - SciFindern zapraszamy do udziału w webinarium pt. "SciFindern, the newest SciFinder platform", zorganizowanym dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. Spotkanie będzie dotyczyło zawartości, narzędzi, sposobów wyszukiwania treści, korzystania z funkcji wbudowanych w platformę.

Webinarium odbędzie się 22 kwietnia 2022 w godz. 1300-1430. Spotkanie poprowadzi w języku angielskim na platformie MS Teams dr Tetiana Khristova, Customer Success Manager.
Dołącz do spotkania

SciFindern to platforma udostępniająca zintegrowany pakiet baz danych tworzonych i udostępnianych przez Chemical Abstracts Service (CAS) – oddział American Chemical Society, stanowiący jeden z największych i najbardziej kompletnych zbiorów informacji z zakresu chemii i nauk pokrewnych, takich jak: biochemia, chemia organiczna i nieorganiczna, chemia makromolekularna, stosowana, analityczna i inżynieria chemiczna. Platforma umożliwia m.in. wyszukiwanie informacji wg graficznych struktur chemicznych i schematów reakcji, zapewnia odsyłacze do pełnych tekstów materiałów źródłowych. Baza jest dostępna dla użytkowników z PG w ramach licencji konsorcyjnej.