Dostęp testowy do scite_ i SciFlow | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-09

Dostęp testowy do scite_ i SciFlow

napis scite_ i SciFlow
| 09.05. - 08.06.2022

W maju użytkownicy Biblioteki PG mają możliwość skorzystania z dostępu testowego do dwóch narzędzi:

scite_ to baza pełnych tekstów naukowych i cytowań oraz narzędzie do analizy wyników badań naukowych. Baza wyposażona jest w narzędzie Smart Citiations, które wyświetla te same informacje bibliograficzne, które są widoczne w tradycyjnych indeksach cytowań, jednocześnie dostarczając kompleksowe informacje kontekstowe takie jak fragment tekstu z cytowanym elementem (zdanie zawierające cytat z przytoczonej publikacji), kontekst cytowania (zdania przed i po cytowaniu), lokalizację cytowania w przytoczonym artykule, typ cytowania wskazujący na stanowisko cytującego (popierające tezę, przeciwstawne lub neutralne) oraz informacje redakcyjne z Crossref i PubMed.

Dostęp testowy | do 8 czerwca
Wejście | sieć PG, zdalnie przez system HAN i logowanie na podstawie adresów e-mail w domenie PG (@pg.edu.pl)
Szkolenie online | 17.05.2022 godz. 1600

SciFlow to narzędzie do edycji i automatycznego formatowania tekstu pisanego w dowolnym języku. Upraszcza przepływy pracy związane z pisaniem prac naukowych i publikowaniem artykułów. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu komunikacji i wyeliminowanie frustracji związanych z ponownym formatowaniem wielu wersji rękopisów i plików tekstowych. SciFlow oferuje 300 szablonów czasopism, szybkie formatowanie pracy dyplomowej lub innego tekstu naukowego oraz możliwość dodania własnego szablonu obowiązującego na uczelni. Platforma m.in. obsługuje ponad 8000 stylów cytowania oraz umożliwia współpracę autorów nad jednym tekstem.

Dostęp testowy | do 8 czerwca
Wejście | logowanie na podstawie adresów e-mail w domenie PG (@pg.edu.pl)
Szkolenie online | 19.05.2022 godz. 1000
                             02.06.2022 godz. 1000