Spotkanie autorskie z Ewą Kowalską | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-09

Spotkanie autorskie z Ewą Kowalską

zdjęcie Ewy Kowalskiej

Biblioteka Politechniki Gdańskiej zaprasza we wtorek, 14 czerwca, o godz. 1800 na wieczór autorski z Panią Ewą Kowalską. Spotkanie na temat jej najnowszej książki pt. „Spacer po Trójmieście” odbędzie się na Dziedzińcu Fahrenheita. Spotkanie poprowadzi pan Krzysztof (Zoppoter) Kester - przewodnik i organizator turystyki. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki z autografem Autorki. Wstęp wolny.

Ewa Kowalska (z domu Sikorska), wychowana w środowisku akademickim Politechniki Gdańskiej, ukończyła uczelnię w 1981 r., ale jak mówi o sobie - nie ma duszy inżyniera. Zafascynowana swoją małą ojczyzną założyła blog www.iBedeker.pl, na łamach którego promuje Gdańsk, Sopot i Gdynię. Uwielbia morsowanie, czerwone wino i brydża towarzyskiego, ale nade wszystko spacery. Efektem jej wędrówek jest książka „Spacer po Trójmieście”, zawierający 16 tras po bardziej i mniej znanych fragmentach historycznego Gdańska, uzdrowiskowego Sopotu oraz miasta „z morza i marzeń” - Gdyni. Prywatnie jest córką byłych pracowników Politechniki Gdańskiej, żoną kolegi z roku, mamą absolwentki i obecnej studentki PG.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej.