EuroScience Open Forum 2022 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-07-13

EuroScience Open Forum 2022

logo EuroScience Open Forum 2022

W ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2022, którym jest holenderska Lejda, od 13 do 16 lipca 2022 roku w Lejdzie odbywa się konferencja naukowa Euro Science Open Forum (ESOF) 2022. Jednocześnie w Katowicach – mieście przygotowującym się do przyjęcia tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 – 15 lipca 2022 roku zaplanowano konferencję towarzyszącą ESOF 2022 Regional Site. Spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na wydarzenie obowiązuje bezpłatna rejestracja.

Jednym z punktów konferencji jest organizowany wspólnie przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Narodowe Centrum Nauki panel Be Open – Be Scientist! The global transformation of science, na którym wystąpi m.in. dr Anna Wałek, dyrektor Biblioteki Politechniki Gdańskiej. Celem panelu jest dokonanie oceny aktualnej sytuacji Otwartej Nauki przez ekspertów, decydentów oraz praktyków na poziomie ogólnoeuropejskim, krajowym, jak i uniwersyteckim.
Rejestracja    Więcej informacji