Politechnika Gdańska i Czara Wiedzy – gra terenowa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-26

Politechnika Gdańska i Czara Wiedzy – gra terenowa

budynek Politechniki Gdańskiej w nocy

Biblioteka Politechniki Gdańskiej wraz z Instytutem Matematyki Stosowanej WFTiMS zapraszają wszystkich zainteresowanych, a szczególnie studentów I roku PG, do udziału w tajemniczej grze terenowej pt. Politechnika Gdańska i Czara Wiedzy w terminie 2-10 listopada br.
Wejście do gry

Zasady gry:
  1. Na stronie internetowej Biblioteki PG znajdziesz opis oraz wejście do gry (powyżej).
  2. Do każdej filii Biblioteki PG przypisana jest zagadka matematyczna. Rozwiąż zagadkę, aby otrzymać numer sygnatury książki w danej filii wraz z oznaczeniem działu, w którym książka się znajduje.
  3. Grę możesz rozpocząć w dowolnej filii Biblioteki PG. Udaj się do niej i odszukaj książkę na podstawie wyniku rozwiązanej zagadki matematycznej (dział oraz sygnatura).
  4. Znajdź ukrytą w książce informację na temat obiektu (zwanego horkruksem), który należy sfotografować (nie zabieraj instrukcji ze sobą – zostaw ją w książce dla kolejnych graczy).
  5. Odszukaj minimum 3 obiekty (horkruksy), sfotografuj je i wyślij zdjęcia na adres: promocja.bpg@pg.edu.pl, w tytule wpisując „Czara Wiedzy”.

UWAGA: odszukanie i sfotografowanie 6 lub 9 horkruksów zwiększa szanse na wylosowanie nagrody. W przypadku problemów z wielkością załączników, wyślij je w dwóch osobnych mailach.

Nagrody zostaną przyznane:
  • losowo – dla 3 zdobywców minimum 3 horkruksów;
  • dla autorów 3 najładniejszych zdjęć;
  • dla pierwszej osoby, która zdobędzie 9 horkruksów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości poproś o pomoc bibliotekarza lub skontaktuj się z Regionalną Biblioteką Nanotechnologii.

1283 wyświetleń