Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-23

Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie

czarne kształty postaci przedstawiające drogę ewolucji od małpy do człowieka

Biblioteka Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa zapraszają, w ramach cyklu Wieczory Autorskie, na promocję książki popularnonaukowej pt. „Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?” autorstwa Zygfryda Witkiewicza, Waldemara Wardenckiego, Anny Świercz. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 1800 w klubie Kwadratowa.

Poruszane w książce zagadnienia mają charakter uniwersalny, autorzy zwracają uwagę czytelnika na zagrożenia egzystencjalne, związane w dużej mierze z niszczącą działalnością człowieka, powodującą niepokojące zmiany klimatu i utratę bioróżnorodności na naszej planecie.
Książka jest starannie wydana przez Bogucki Wydawnictwo Naukowe – bogato ilustrowana, a jej zasadniczym walorem jest różnorodność i aktualność tematów, opisywanych przez autorów językiem barwnym i zrozumiałym dla każdego czytelnika.
Gośćmi spotkania będą: prof. Waldemar Wardencki oraz – zdalnie – pozostali autorzy: prof. Anna Świercz i prof. Zygfryd Witkiewicz. Moderatorami spotkania będą: mgr Danuta Siemińska, autorka cyklu tekstów „Twarze Politechniki”, oraz prof. IMP PAN Andrzej Gardzilewicz, znawca zagadnień energetycznych.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Waldemar Wardencki – absolwent Wydziału Chemicznego PG, prodziekan tego wydziału w latach 2002-2005, od 2017 roku Profesor Emeritus PG, ekspert z zakresu chemii analitycznej i ochrony środowiska. Prowadził wykłady na kilku uniwersytetach europejskich i w Chinach. Członek Komitetu Chemii Analitycznej PAN; od maja 2021 roku przedstawiciel Komitetu Naukowego Koalicji Klimatycznej. Obecnie pracuje w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.