Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-18

Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie

zdjęcie portretowe mężczyzny (dra hab. inż. Sławomira Jerzego Ambroziaka)

Biblioteka Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa zapraszają 9 stycznia (wtorek), o godz. 1700, na wieczór autorski z profesorem PG, dr. hab. inż. Sławomirem Ambroziakiem. Spotkanie na temat jego najnowszego tomiku poezji pt. "Nieobojętność" odbędzie się w sali pubowej klubu Kwadratowa.

Dyskusję poprowadzi Pani Olga Błaszkiewicz. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia tomików poezji z autografem autora – dochód w postaci datku do puszki przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wstęp wolny.

O autorze:
Dr hab. inż. Sławomir Ambroziak jest profesorem w Katedrze Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, specjalistą w dziedzinie radiokomunikacji. Główne kierunki jego badań dotyczą propagacji fal radiowych, w szczególności modelowania kanałów radiowych w sieciach WBAN.

Jest autorem bądź współautorem licznych publikacji naukowych, m.in. monografii, artykułów, raportów badawczych, a także referatów prezentowanych podczas międzynarodowych i krajowych konferencji. Realizuje projekty badawcze z zakresu specjalnych zastosowań technik radiowych, prowadzi zajęcia dydaktyczne z telekomunikacji, propagacji fal radiowych, radiokomunikacji morskiej, lotniczej i satelitarnej.

Jest członkiem wielu naukowych towarzystw, komisji, komitetów; wiceprzewodniczącym Komisji F URSI (International Union of Radio Science), delegatem EurAAP (The European Association on Antennas and Propagation), przewodniczącym grupy roboczej VT1: Health and Well-Being, przewodniczącym Komisji F Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych, ekspertem w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk w Sekcji Telekomunikacji.

W 2004 roku zadebiutował w "V Almanachu Młodych Końca Wieku – Retrospekcje". Jego utwory ukazywały się m.in. w: "VI Almanachu Młodych Końca Wieku – Quo Vadis", "Arkuszach Literackich", trójmiejskim kwartalniku "Korespondencja z ojcem", antologiach Gdańskiego Klubu Poetów, "Łączniku z poezją: antologii jubileuszowej czyli 70 wierszy na 70-lecie Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej" oraz w dwujęzycznych antologiach "Garść słów / Eine Handvoll Worte", "Bez ciebie / Ohne dich" i "Wasser in der Hand".

Autor siedmiu książek poetyckich: "Stany nieustalone", "Pamięć", "Jestem", "O istocie (przed)", "Włóczęga między emocjami", "Waniliowy anioł", "Nieobojętność". W 2021 roku ukazał się wybór jego wierszy w przekładzie na język niemiecki pt. "Vor der Abenddämmerung".

Członek Związku Literatów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów, laureat wielu nagród w literackich konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Społecznik, animator kultury, popularyzator sportu. Krwiodawca – współzałożyciel i prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Gdańskiej. Współzałożyciel i opiekun Studenckiego Klubu Dyskusyjnego "Daimonion". Założyciel i instruktor Gdańskiego Klubu Sportowego SHINOBU.