Ex libris 120 lat Politechniki Gdańskiej - Biblioteka w służbie nauki | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-10

Ex libris 120 lat Politechniki Gdańskiej - Biblioteka w służbie nauki

książki leżące na drewnianym biurku, na białym tle "Ex libris Politechniki Gdańskiej 120 lat"

Z okazji 120. rocznicy istnienia Politechniki Gdańskiej został stworzony okolicznościowy ex libris. Artystyczny wizerunek głównego gmachu Uczelni podkreśla charakterystyczne, identyfikujące go w przestrzeni miasta, detale architektoniczne. Ten wyjątkowy ex libris zostanie umieszczony na książkach zakupionych i otrzymanych w darze przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej w ciągu jubileuszowego roku, dodając im wyjątkowy charakter. Jest to symboliczny gest, podkreślający znaczenie biblioteki dla nauki oraz upamiętniający ważny etap w historii uczelni.