Projekt Biblioteki PG wśród laureatów 8. edycji Budżetu Obywatelskiego PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-05

Projekt Biblioteki PG wśród laureatów 8. edycji Budżetu Obywatelskiego PG

grafika budynku Politechniki Gdańskiej

W 8. edycji Budżetu Obywatelskiego PG do rozdysponowania było łącznie 600 tys. złotych w podziale na projekty pracownicze i studenckie. W pierwszym etapie BOPG, członkowie społeczności akademickiej mogli zgłaszać swoje pomysły na projekty. Ostatecznie do głosowania, które odbyło się między 27 listopada a 11 grudnia 2023 roku, dopuszczonych zostało 10 projektów. Głosami pracowników, studentów i doktorantów do realizacji wybrane zostały łącznie 4 pomysły.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że jednym ze zwycięskich projektów jest "Rozwój przestrzeni co-workingowej w Bibliotece Politechniki Gdańskiej". Inicjatywa obejmuje dalszy rozwój przestrzeni co-workingowej w Bibliotece w Gmachu Głównym. Zakłada zakup kolejnych czterech kabin akustycznych oraz dwóch multimedialnych ścianek akustycznych. Kabiny akustyczne zapewniają doskonałą izolację od warunków zewnętrznych, stanowią odrębne miejsce pracy czy nauki, pozwalając na swobodne rozmowy, konsultacje w gronie maksymalnie czterech osób. Multimedialne ścianki akustyczne to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli podzielić przestrzeń tak, aby na bieżąco kreować idealne miejsce pracy do aktualnie wykonywanych zadań. Mogą one być jednocześnie mobilną tablicą sucho-ścieralną, przegrodą akustyczną, a możliwość zamontowania telewizora pozwoli na prezentowanie cyfrowych treści.

Dziękujemy za Państwa głosy!