Uruchomienie nowego systemu bibliotecznego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-11

Uruchomienie nowego systemu bibliotecznego

grafika książki i otwartego laptopa z napisem "Alma & Primo"

Miło nam poinformować, że Biblioteka Politechniki Gdańskiej wdrożyła nowy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo. Wdrożenie to jest znaczącym krokiem w kierunku efektywniejszego zarządzania zasobami bibliotecznymi i zapewnienia Państwu jeszcze lepszych usług.

Najważniejsze zmiany:
Konto biblioteczne

Konto biblioteczne zostało przeniesione do nowego systemu oraz zintegrowane z Kontem Politechniki Gdańskiej. Od teraz logowanie do systemu bibliotecznego odbywa się za pomocą Konta Politechniki Gdańskiej (Centralny Punkt Logowania Politechniki Gdańskiej).
Dodatkowo, za pomocą konta bibliotecznego, będzie można wypożyczać zbiory z bibliotek należących do Związku Uczelni Fahrenheita (Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) – więcej informacji już wkrótce.

Dostęp do licencjonowanych zasobów elektronicznych

Od dnia 6 lutego 2024 r. zmienił się sposób autoryzacji dostępu do licencjonowanych zasobów elektronicznych spoza sieci PG. Teraz autoryzacja odbywa się w oparciu o dane Konta Politechniki Gdańskiej (Centralny Punkt Logowania Politechniki Gdańskiej).

Nowoczesny interfejs

Wyszukiwarka Primo to nowoczesny interfejs, który ułatwi dostęp do różnorodnych zasobów informacyjnych, w tym katalogu zbiorów drukowanych Biblioteki PG oraz innych bibliotek w Trójmieście i Polsce, licencjonowanych źródeł elektronicznych (baz danych, e-czasopism, e-książek i artykułów), elektronicznych źródeł Open Access oraz zdigitalizowanych zbiorów historycznych w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.
Więcej praktycznych informacji na temat wyszukiwania, zamawiana i udostępniania zbiorów będzie można znaleźć wkrótce w materiałach informacyjno-szkoleniowych na stronie Biblioteki PG.

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami związanymi z pełnym uruchomieniem systemu bibliotecznego w dniach 1-12.02.2024 r. niektóre czynności, takie jak wypożyczanie książek, zwracanie książek, prolongata książek, składanie i odbiór zamówień oraz podpisywanie kart obiegowych, nie będą możliwe.
Terminy zwrotu książek, które pierwotnie miały zostać zwrócone w tym okresie, zostały przedłużone do 19.02.2024 r.
Przypominamy, że do 30.04.2024 r. obowiązuje abolicja kar za przetrzymane książki.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość podczas wdrażania i początkowego korzystania z systemu bibliotecznego. Mamy nadzieję, że nowy system biblioteczny spełni Państwa oczekiwania.

2006 wyświetleń