Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie - Spotkania Historyczne | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-11

Spotkanie w ramach cyklu Wieczory Autorskie - Spotkania Historyczne

okładka książki "Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny"

Biblioteka PG oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG zapraszają na spotkanie autorskie z drem Piotrem Abryszeńskim - autorem książki "Politechnika Gdańska 1968-1980. Portret społeczno-polityczny". Spotkanie odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 1700 w klubie Kwadratowa. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Wieczory Autorskie - Spotkania Historyczne", wpisujące się w kalendarz obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Dyskusję poprowadzi dr Jan Hlebowicz - historyk, publicysta, pracownik IPN Oddział w Gdańsku. Wstęp wolny.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z dedykacją autora.

O książce:
Autor publikacji podjął próbę odpowiedzi na pytanie o wpływ kryzysów społeczno-politycznych lat 1968, 1970 i 1976 na postawy środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej – kadry dydaktycznej, organizacji studenckich i młodzieżowych oraz Komitetu Uczelnianego PZPR. Ukazał także związki personalne między studentami uczelni i rodzącą się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych opozycją demokratyczną.

O autorze:
Piotr Abryszeński - historyk, politolog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych, w latach 2011-2020 pracownik Europejskiego Centrum Solidarności, od 2020 r. zatrudniony w Instytucie Pamięci Narodowej. Autor i współautor kilku książek. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

111 wyświetleń