Relacja z promocji książki Państwa prof. Aleksandra i Aleksandry Kołodziejczyków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-26

Państwo prof. Aleksander i Aleksandra Kołodziejczyk

23 kwietnia 2024 r. w Auli PG odbyła się promocja książki Państwa prof. Aleksandra i Aleksandry Kołodziejczyków. Zauroczenie muzyką, śpiewem, odczytywanymi fragmentami publikacji – to wszystko towarzyszyło uczestnikom podczas promocji książki "Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne, tom 2".

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, wśród których obecni byli m.in. prof. Mariusz Kaczmarek, Prorektor ds. kształcenia, Rektorzy PG poprzednich kadencji, prof. Piotr Stepnowski, Rektor UG, a także inni znamienici Goście.

Otwarcia spotkania dokonała dr Anna Dąbrowska, Dyrektor Biblioteki PG, oraz prof. Agata Kot-Wasik, Dziekan Wydziału Chemicznego, która zaprezentowała sylwetki Autorów. Publiczność wysłuchała znakomitego recitalu dr Dominiki Glapiak i dr. Mikołaja Sikały. Kolejnym muzycznym elementem spotkania był fantastyczny, pełen młodzieńczej energii występ Chóru Akademickiego PG pod dyrekcją prof. dr. hab. Mariusza Mroza.

Oczywiście nie zabrakło zaprezentowania fragmentów publikacji – dokonały tego: prof. Aleksandra Kołodziejczyk, prof. Krystyna Dzierzbicka, prof. Magdalena Śliwka-Kaszyńska i prof. Agata Kot Wasik. Chętni mogli zakupić egzemplarz wraz z dedykacją, wpłacając datki do puszki z przeznaczeniem na wsparcie studenta PG, Pana Filipa Cudnocha, który zmaga się z ciężką chorobą.

Przypominamy, że publikację "Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne, tom 2" można nabyć w e-sklepie PG.