Zbiory bibliotek FarU - jak aktywować konto? | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-23

Zbiory bibliotek FarU - jak aktywować konto?

stos książek trzymany na tle regału w bibliotece

Informujemy, że pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Gdańskiej mogą już w pełni korzystać ze zbiorów bibliotek Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystując swoje konto biblioteczne PG.

• Książki zarezerwujesz logując się się do swojego konta bibliotecznego na stronie katalogu BPG, tu również sprawdzisz swoją aktywność w danej bibliotece (wypożyczenia, rezerwacja, zwroty, należności).
  • Książki wypożyczysz wykorzystując dokument PG (ważną elektroniczną legitymację PG lub kartę biblioteczną PG).

Aby móc korzystać ze zbiorów w bibliotece UG lub GUMed, wystarczy jedynie aktywować konto w danej bibliotece, które automatycznie zostanie połączone z kontem bibliotecznym PG. Konto można aktywować:

• Samodzielnie:

1. Zaloguj się do katalogu online Biblioteki PG używając danych Konta Politechniki Gdańskiej (Centralny Punkt Logowania Politechniki Gdańskiej).
  2. Odszukaj wybraną książkę zaznaczając obszar wyszukiwania: "Biblioteki FarU (BPG, UG, GUMed)".
  3. Przy wyszukiwanym tytule wybierz Bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego lub Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  4. Po wybraniu odpowiedniej biblioteki pojawi się przycisk, w który kliknij: "Chcesz zamówić – aktywuj konto w tej bibliotece".
  5. Konto jest już aktywne!

• W danej bibliotece:

1. Zabierz ze sobą ważną elektroniczną legitymację PG lub kartę biblioteczną PG – na jej podstawie pracownik biblioteki będzie mógł aktywować konto.

Pamiętaj, że czytelnicy wypożyczający książki z bibliotek FarU zobowiązani są do przestrzegania regulaminu udostępniania danej biblioteki.